13 metrowy mural powstaje w Starej Kopalni

13 metrowy mural powstaje w Starej Kopalni. Jest już prawie gotowy, a za jego stworzeniem stoją artyści i około 30 licealistów.

Mural łączny różne style – zarówno street art, jak i obróbkę porcelany i szkła. Większa część jest już namalowana sprayami, a teraz będą do niego doczepiane elementy, które powstały podczas warsztatów w Centrum Nauki i Sztuki.
 
- Organizacyjnie zadanie podjęli pracownicy Starej Kopalni. Zaprosili mnie, jako ceramika. Kalinę Bańkę, jako osobę odpowiedzialną za szkło i Roberta Kuklę, który jest malarzem. Stara Kopalnia chciała, byśmy stworzyli tutaj coś nietypowego i połączyli siły. Mural ma w sobie trzy elementy, które łączą szkło, ceramikę i malarstwo. - mówi artysta, Łukasz Karkoszka. 
 
 
Jak powstawał mural?
 
- Są to spraye, których używał Robert Kukla. Używał również szablonów, by cała kompozycja byłą sprawnie przeniesiona na taką dużą ścianę. Widać fragmenty elementów ceramicznych, które są przygotowane i w weekend będziemy je przyklejać.  - mówi artysta, Łukasz Karkoszka. 
 
Kto brał udział w powstawaniu muralu?
 
- Projekt powstał z udziałem 30 licealistów z Wałbrzycha ( w tym też wolontariuszy) i naszych artystów. To jest działanie wspólne. Efekt wstępny już możemy zobaczyć. - mówi kierownik Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni, Piotr Micek.
 
 
Projekt powstał podczas warsztatów. 
 
- Tam powstały i zostały złożone prace konkursowe, które  wybieraliśmy z naszymi artystami i pracownikami Centrum Ceramiki Unikatowej. Najważniejsze dla nas było, by licealiści mogli poznać 3 odmienne media. Zarazić się medium ceramicznym, szklarskim i malarskim. - mówi kierownik Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni, Piotr Micek.
 
 
W planach są kolejne murale, ale póki co artyści jeszcze o tym nie myślą. Skupiają się na aktualnej pracy. Dajcie znać w komentarzach jak wam się podoba mural
 
red
foto: P.Mistrzak
redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno