Szkoła nr 15: jedna klasa na zdalnym nauczaniu

Uczniowie III klasy ze Szkoły Podstawowej nr 15 na Piaskowej Górze, na zdalnym nauczaniu. W przyszłym tygodniu, wrócą już do szkoły.  Tymczasem Ministerstwo Zdrowia zachęca uczniów do szczepień - do tej pory zaszczepiono w Polsce ok. 700 tys. uczniów. 


 

Uczniowie z III klasy PSP nr 15 w Wałbrzychu uczą się zdalnie. Przebywają w tej chwili na dziesięciodniowej kwarantannie, po tym jak wykryto koronawirusa u jednego z uczniów. Już w przyszłym tygodniu mają wrócić do nauki stacjonarnej. 

Od początku roku szkolnego do tej pory na Dolnym Śląsku zdalnie uczyło się ponad 20 klas (lub oddziałów przedszkolnych). Część powróciła już do szkół. 
 

Tymczasem mInisterstwo Zdrowia zachęca uczniów do szczepień. Zaszczepiono  ok. 700 tys. uczniów.

- Będziemy szukali kolejnych zachęt i rozwiązań, aby zaszczepionych uczniów było wiecej - zapowiedział szef MZ Adam Niedzielski.

Jednak liczba złożonych deklaracji dotyczących chęci szczepienia uczniów w szkołach nie jest duża.  Jak zaznaczył Niedzielski, do tej pory mamy już zaszczepionych około 30 proc. uczniów,.

- Więc to nie jest tak, że startujemy od zera, mam nadzieję - jeżeli te dane potwierdzimy i zweryfikujemy - to na pewno będziemy szukali takich kolejnych zachęt, kolejnych rozwiązań - powiedział Niedzielski. 
 
Według MEiN średnio w skali całego kraju zaszczepionych jest 34,40 proc. uczniów w wieku 12-18 lat. Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19, szczepienia przeciwko COVID-19 są dobrowolne. Szczepione mogą być osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież od 12. roku życia. Decyzja w zakresie szczepień dzieci powyżej 12 roku życia należy do ich rodziców. Dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia szczepione mogą być szczepione dwoma preparatami firm Pfizer/BioNTech i Moderna.
 
adm
foto:  pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno