Skuteczne pozycjonowanie dla nowego sklepu internetowego. Jak promować się i sprzedawać w Google?

Przyjmowanie zamówień online stało się dla wielu firm wyższą koniecznością. Raz ze względu na zmiany zachowań konsumentów, a dwa z uwagi na brak możliwości normalnego prowadzenia biznesu przy obowiązujących restrykcjach. Z takich czy innych powodów, sektor e-commerce rozwija się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. A w internecie to pozycjonowanie decyduje o tym, czy klienci w ogóle zauważą skierowaną do nich ofertę. Od czego zatem zależy widoczność w Google?

Pozycjonując całe kategorie osiąga się lepsze rezultaty, niż walcząc o Top 3 dla fraz dot. pojedynczych produktów

 

Zanim przejdziemy do czynników rankingowych wyszukiwarki, warto zatrzymać się na chwilę przy tym, jak kupują w internecie konsumenci. Odpowiednią wiedzę na ten temat powinna przynieść analiza zapytań wysyłanych do Google przez użytkowników. Okazuje się, że nie zawsze mają sprecyzowane oczekiwania. Częściej posługują się ogólnymi frazami, określeniami wskazującymi na przeznaczenie – nazwy konkretnych modeli w Google Trends pojawiają się i znikają na zawsze. Tylko niektóre utrzymują popularność przez dłuższy czas. Zanim pozycjonowanie dla nowego sklepu (https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/) internetowego pod jakiś hit sprzedaży przyniosłyby efekty, możliwe że moda i potrzeby konsumentów zdążyłyby się już kilkukrotnie zmienić.

 

W przypadku produktów sezonowych sprawa wygląda już nieco inaczej. Można mieć pewność, że zainteresowanie nimi wkrótce powróci. Jedynie niewielka część serii staje się kultowymi evergreenami, by na ich wznowienie niecierpliwie czekałyby tysiące klientów. Pozycjonowanie sklepu na frazę, która wysoką sprzedaż wygeneruje jedynie na krótko, wiąże się ze sporym ryzykiem. Strategię reklamowania e-shopu w Google bezpieczniej opierać na frazach powtarzanych przez klientów z dużą regularnością. Na przykład w branży obuwniczej lepiej skupić się na obuwiu sportowym do biegania, niż najnowszych Runnerach X 21 UltraPro.

 

Pozycjonowanie sklepu internetowego może wymagać daleko idących zmian w jego strukturze

 

Od czego dokładnie zależy miejsce, na której Google wyświetli potencjalnemu klientowi poszczególne adresy? Jak przypominają specjaliści SEO z agencji AFTERWEB: wyszukiwarka wykorzystuje ponad 200 różnych czynników, według których ocenia indeksowane strony internetowe. Część dotyczy spraw typowo technicznych, inne uwzględniają preferencje i potrzeby użytkownika rozpoznane (mniej lub bardziej trafnie) przez algorytmy. Spośród aspektów zależnych całkowicie od sklepu, z pewnością trzeba wymienić:

  • strukturę adresów URL

  • przejrzystą nawigację

  • unikalne opisy produktów i kategorii

  • ustawienie adresów kanonicznych

  • linkowanie wewnętrzne

  • przydatny klientom content na sklepowym blogu

Pozycjonowanie nowego sklepu internetowego należy rozpocząć jak najwcześniej po jego uruchomieniu. A najlepiej jeszcze przed startem platformy. Wdrożenie zaleceń SEO na samym początku znacznie ułatwi późniejszą rywalizację w Google o uwagę i portfele klientów.

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno