Menu

Papierosy warte pół miliona zł przemycali w meblach

Dwadzieścia tysięcy paczek papierosów o wartości 474 tys. złotych przechwycili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej podczas kontroli busa na autostradzie A4. Papierosy ukryte były w meblach. 

 

Papierosy warte pół miliona zł przemycali w meblach
Przemycane papierosy odkryto podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4. Funkcjonariusze z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali do kontroli busa.
 
- Przestawione przez kierowcę dokumenty pojazdu jak i przewożonego ładunku w postaci płyt meblowych wzbudziły wątpliwości funkcjonariuszy, które szybko potwierdziła „Shila"- pies służbowy. - informuje rzecznik Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek. 
 
 
 
W specjalnie wyciętych otworach w płytach meblowych ujawniono 400 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości, jak szacuje KAS, 474 tysięcy złotych.
 
- Pojazd zabezpieczono, a obywatel Łotwy (kierowca busa - red.)  odpowie za próbę przemytu nielegalnych papierosów, przedstawiono mu zarzut paserstwa akcyzowego - dodaje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.opr. adm
foto: KAS
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Pytanie Retoryczne (16 września 2021 11:19)
Cytuję użytkownika: Shelemy z Valbzikha
Kto by pomyślał, że Szelemej przez pół roku zarobił zaledwie na papierosy...
Ilu chorym na raka mógłby pomóc szpital za kwotę wydaną na pensję dla jednego zatrudnionego tam lekarza z Valbzikha na 1/4 etatu?
Shelemy z Valbzikha (16 września 2021 8:55)
Kto by pomyślał, że Szelemej przez pół roku zarobił zaledwie na papierosy...

Dodaj komentarz

A4  |   policja  |   przemyt  |   kontrabanda  |  

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

Wyłudziła dotację z urzędu pracy - grozi jej 8 lat więzienia

100 km/h przez miasto i prawo jazdy zatrzymane

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij