W Głuszycy powstanie Strefa Aktywności Gospodarczej
Głuszyca przyciąga nowych inwestorów. Powstanie  „Strefa Aktywności Gospodarczej”. Projekt został dofinansowany  kwotą 1,6mln zł z  ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Całkowity koszt to 2,2mln zł
 
Powstanie 12 działek inwestycyjnych. Będą w pełni uzbrojone z drogami wewnętrznymi z parkingami. Będzie również oczyszczalnia ścieków. 
 
- Gmina Głuszyca napisała wniosek o dofinansowanie do Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej w sprawie dofinansowania terenów inwestycyjnych. Wniosek ten znalazł uznanie wśród osób oceniających. Dzięki temu udało się pozyskać 1,6 mln zł. dofinansowania. Stanowi to 85% kwoty, którą zamierzamy wydatkować na ten cel. Mamy już podpisaną umowę z wykonawcą, który został wyłoniony w przetargu.  - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 
 
 
Strefa ma powstać koło wsi Grzmiąca na działce o powierzchni  ponad trzech hektarów, którą podzielono na dwanaście mniejszych.  Powierzchnia działek jest idealna pod magazyny, stolarnie i inne przedsiębiorstwa zatrudniające do dziesięciu osób.
 
- Napisanie projektu było odpowiedzią na liczne potrzeby osób, które zgłaszały się do Urzędu Miejskiego w Głuszycy – pytając, czy gmina posiada takie tereny. Konkurs, który został ogłoszony i inwestorzy spowodowali,że taki projekt napisaliśmy. - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód.
 
Nowe inwestycje, to również więcej miejsc pracy. 
 
- Głuszyczanie często dojeżdżają do miejsc pracy poza gminą – albo na strefę ekonomiczną w Wałbrzychu, albo w Nowej Rudzie. Jest też duża grupa osób, dojeżdżających do Wrocławia. Chcemy spowodować, by część osób mogła podjąć pracę na miejscu. Bez konieczność dojeżdżania. Wiemy, że wyjazd do Wrocławia łączy się z dwunastogodzinnym pobytem poza domem. Przeważnie są to panie, które tam pracują. Tao wiąże się z wieloma problemami społecznymi, które się pojawiają. Jest też część mieszkańców, która nie jest mobilna i chciałaby mieć zatrudnienie na miejscu. Po trzecie to są dodatkowe podatki i wpływy do Gminy Głuszyca.  - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód.
 
 
red
foto: P.Mistrzak
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno