Menu

W Głuszycy powstanie Strefa Aktywności Gospodarczej

Głuszyca przyciąga nowych inwestorów. Powstanie  „Strefa Aktywności Gospodarczej”. Projekt został dofinansowany  kwotą 1,6mln zł z  ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Całkowity koszt to 2,2mln zł
 
W Głuszycy powstanie Strefa Aktywności Gospodarczej
Powstanie 12 działek inwestycyjnych. Będą w pełni uzbrojone z drogami wewnętrznymi z parkingami. Będzie również oczyszczalnia ścieków. 
 
- Gmina Głuszyca napisała wniosek o dofinansowanie do Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej w sprawie dofinansowania terenów inwestycyjnych. Wniosek ten znalazł uznanie wśród osób oceniających. Dzięki temu udało się pozyskać 1,6 mln zł. dofinansowania. Stanowi to 85% kwoty, którą zamierzamy wydatkować na ten cel. Mamy już podpisaną umowę z wykonawcą, który został wyłoniony w przetargu.  - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 
 
 
Strefa ma powstać koło wsi Grzmiąca na działce o powierzchni  ponad trzech hektarów, którą podzielono na dwanaście mniejszych.  Powierzchnia działek jest idealna pod magazyny, stolarnie i inne przedsiębiorstwa zatrudniające do dziesięciu osób.
 
- Napisanie projektu było odpowiedzią na liczne potrzeby osób, które zgłaszały się do Urzędu Miejskiego w Głuszycy – pytając, czy gmina posiada takie tereny. Konkurs, który został ogłoszony i inwestorzy spowodowali,że taki projekt napisaliśmy. - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód.
 
 
Nowe inwestycje, to również więcej miejsc pracy. 
 
- Głuszyczanie często dojeżdżają do miejsc pracy poza gminą – albo na strefę ekonomiczną w Wałbrzychu, albo w Nowej Rudzie. Jest też duża grupa osób, dojeżdżających do Wrocławia. Chcemy spowodować, by część osób mogła podjąć pracę na miejscu. Bez konieczność dojeżdżania. Wiemy, że wyjazd do Wrocławia łączy się z dwunastogodzinnym pobytem poza domem. Przeważnie są to panie, które tam pracują. Tao wiąże się z wieloma problemami społecznymi, które się pojawiają. Jest też część mieszkańców, która nie jest mobilna i chciałaby mieć zatrudnienie na miejscu. Po trzecie to są dodatkowe podatki i wpływy do Gminy Głuszyca.  - mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód.
 
 
red
foto: P.Mistrzak
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

zdziwiony (18 września 2021 21:05)
STREFA to typowy przykład 'bantu-stanu', w którym za miskę ryżu czyt.najniższą krajową wynagradza się miejscowych wyrobnikow.Znamy to z innych miast.Gdzie tu miejsce na radość?
Układ korupcji w Wałbrzychu, wstrząsające! (17 września 2021 10:28)
https://www.youtube.com/watch?v=FdbYlemw_m8
???? (17 września 2021 8:51)
Cytuję użytkownika: Jan
Czarny Bór też otrzymał dofinansowanie. Czy wójt Górecki jest z PO (…sic!)
InWalbrzych to nie jest ale skutki podobne.
Plastikowy Romek (16 września 2021 20:50)
Cytuję użytkownika: ???
Głód z PO . Szełemej z PO. Reszty domyślcie się sami.
Reszta to 1,6mln z kasy miasta w błoto . Jak nic,tej zimy oświetlenia i odśnieżania nie będzie.Chwasty na drogach do końca kadencji Szełemenki. Bo kasy w mieście podobno nie ma.
Jan (16 września 2021 19:47)
Czarny Bór też otrzymał dofinansowanie. Czy wójt Górecki jest z PO (…sic!)
Artur (16 września 2021 19:43)
??? wyborca wiadomo jakiej nacji. Nie trzeba się domyślać.
??? (16 września 2021 18:57)
Głód z PO . Szełemej z PO. Reszty domyślcie się sami.

Dodaj komentarz

gluszyca  |   strefa  |   inwestycje  |   praca  |   roman  |   glod  |   tereny  |   inwestycyjne  |  

Dr Szełemej wraca do pracy w szpitalu

11 lat w fotelu Prezydenta Miasta

Podpalił m.in. rowerek i wózek dziecięcy. 28-letni piroman skazany...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij