Menu

Termy w Głuszycy ? Są pierwsze badania

Głuszyca ma szansę stać się prawdziwym zagłębiem geotermalnym. Jeśli badania się potwierdzą, to  gmina stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna dla turystów i inwestorów. Zlecono pierwszy odwiert. 

Termy w Głuszycy ? Są pierwsze badania
- Pod koniec sierpnia podpisałem umowę na pierwszy, badawczy odwiert geotermalny. Kwota jaką udało się pozyskać to 15,4 mln zł. Będzie to kwota dedykowana temu, aby sprawdzić, czy na głębokości 2,5km są wody geotermalne o odpowiedniej ciepłocie. Mogłoby w przyszłości posłużyć do ogrzewania budynków. W dalszej części będą one służyły do celów rekreacyjnych  w postaci budowy term. Myślę, że jest to bardzo ważna informacja – mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód.
 
Odkrycie wód geotermalnych będzie zastrzykiem gotówki dla gminy. Pojawią się hotele, baseny i przyjadą turyści z całego kraju i nie tylko.  
 
- Jeżeli ten pierwszy odwiert pokaże, że rzeczywiście zasoby wód geotermalnych są tutaj, to myślę, że w przeciągu kilku, kilkunastu lat, możemy stać się drugą Białką Tatrzańską czy Uniejowem. Są to miejscowości turystyczne, które po pierwsze żyją z turystyki górskiej i dzięki wodom geotermalnym powstają tam duże ośrodki wypoczynkowe, hotele, a przede wszystkim różnego rodzaju baseny przyciągające wielu turystów.  – mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód.
 
 
Pierwsze badania są obiecujące. 
 
- Mamy przeprowadzone badania nieinwazyjne, które wskazują, że na terenie Gminy Głuszyca schodzą się dwie płyty tektoniczne (płyta zaclerska i płyta sowiogórska). Na styku tych dówch płyt na pewno jest woda. Kwestia tego, by tę wodę odszukać, by wypłynęła na powierzchnię miała odpowiednią temperaturę.   – mówi burmistrz Głuszycy, Roman Głód. 
 
red
foto: ilustracyjne/pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jerzy Jacek Pilchowski (25 września 2021 21:09)
Cytuję użytkownika: Mariola
Filip robi loda Jerzemu Plichowskiemu jednak
Jak widać w Wałbrzychu jest więcej zboczonych "Julek" niż się normalnym ludziom wydawało.
Gość (23 września 2021 10:39)
Za co trzymasz kciuki za to żeby Kler z Głuszycy się cieszył, przecież to wspólny pomysł żeby poszukać takich źródeł skoro kupiło się działki i chęć wybudowania Hotelu, Głuszyca to wie panie burmistrzu że wszedł pan w konszachty z przedsiębiorca z Paraffi interes będzie kwitł Już za niedługo przyjdzie czas rozliczeń Nie pomoże wyremontowanie Szkoły za grube miliony których brakuje w gminie
Filip z konopi (17 września 2021 14:30)
Cytuję użytkownika: Mariola
Filip robi loda Jerzemu Plichowskiemu jednak
Filip może być jego synem, bo tam prawdopodobnie jest problem z używkami.
Darek (17 września 2021 14:28)
Cytuję użytkownika: Obrażony
Panie Burmistrzu Gminy Mieroszów A Lipiński !!! Popatrz Pan jak można dużo zdziałać przy odrobinie chęci A w Mieroszowie? Smród brud patologia sodoma i gomora Pozdrawiam
Co się czepiasz PiSowskiego burmistrza?
Podzamcze (17 września 2021 11:46)
Cytuję użytkownika: Filip
Ci z PO mają nieograniczone POczucie humoru za pieniądze podatników.Jeden robi fontannę za 3 mln na Podzamczu, drugi większą za 30mln.A wokół Głód.
Ty Idioto!!! Mieszkam na Podzamczu od 43 lat i powiedz gdzie widziałeś budowę fontanny?
Obrażony (17 września 2021 11:26)
Panie Burmistrzu Gminy Mieroszów A Lipiński !!! Popatrz Pan jak można dużo zdziałać przy odrobinie chęci A w Mieroszowie? Smród brud patologia sodoma i gomora Pozdrawiam
Układ korupcji w Wałbrzychu, wstrząsające! (17 września 2021 10:30)
https://www.youtube.com/watch?v=FdbYlemw_m8
Jožin z Bažin (17 września 2021 10:02)
Na zdjęciu widać na samej górze jak car sunie w lewo, POniżej Sutryk, na prawo spięte w kok włosy żabki. Ten tyłem, hmmm...?
Lolek (17 września 2021 8:51)
Cytuję użytkownika: Mariola
Filip robi loda Jerzemu Plichowskiemu jednak
Utrata stołka w szpitalu zabolała,co?
D (17 września 2021 8:17)
Brawo.Najlepszy Burmistrz. Zawsze do ludzi i z ludźmi.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

termy  |   gluszyca  |   wody  |   geotermalne  |   badania  |   odwiert  |   hotele  |   spa  |   wellenes  |  

Rolkostrada w Głuszycy już otwarta

Części od starej lokomotywy na brzegach Pełcznicy i Szczawnika

Włamał się do sklepu, pojadł, popił, a później zasnął

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij