Menu

Energylandii 2 nie będzie w Wałbrzychu

Czy w Wałbrzychu powstanie park rozrywki? Informacje o planach budowy Energylandii 2 w ekspresowym tempie obiegły internet. Jednak jej przedstawiciele dementują medialne pogłoski.  To nie oznacza, że nie były prowadzone rozmowy z inwestorami.
 
Energylandii 2 nie będzie w Wałbrzychu
W mediach pojawiła się informacja o tym, że na Białym Kamieniu może powstać park rozrywki podobny do tego, który znajduje się w Zatorze. Padła nazwa Energylandia. Spytaliśmy u źródła czy faktycznie są takie plany
 
- Po otwarciu naszego Parku. branża zaczęła się mocno rozwijać, co potwierdzają doniesienia medialne o koncepcji budowy parku rozrywki w Wałbrzychu. Pomysł ten jednak nie należy do Parku Rozrywki Energylandia. - informuje Kris Kojder z Parku Rozrywki Energylandia. 
 
O tym, że były prowadzone rozmowy poinformował również prezydent Wałbrzycha. Podpisano list intencyjny, ale z kim nie wiadomo. Bo nikt go publicznie nie pokazał. Takich listów podpisuje się bardzo dużo, ale w 90% na tym kończy się współpraca. 
 
- Mamy różne oferty. Część z tych projektów  się realizuje, a część nie. Jakbym miał wyliczać, to jest to około 10% zrealizowanych w stosunku do prowadzonych rozmów. Robimy wszystko, aby przyciągnąć inwestorów. Rozmawiamy i jeśli rozmowy przybiorą odpowiedni kształt to inwestor poinformuje pierwszy. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
 
Jeśli park miałby powstać, to na terenach pogórnicznych. Jako cześć rekultywacji hałd. 
 
- Nie jest absolutnie żadną tajemnicą, że zainteresowanie Wałbrzychem, jako terenem inwestycyjnym rośnie z miesiąca na miesiąc. Rozmowy z podmiotami, które  chcą zainwestować pieniądze w naszym mieście, a konkretnie na terenach pogórniczych są projektem, w którym miasto partycypuje i chce partycypować. Dzisiaj na wstępnym etapie rozmów i listów intencyjnych wspieramy ten projekt i czekając na rozwój sytuacji, aby ten projekt się powiódł. - informuje rzecznik Urzędu Miasta, Edward Szewczak.
 
Jak myślicie, czy taki park ma szansę powstać w Wałbrzychu? Dajcie znać w komentarzach. 
 
red
foto: ilustracyjne/pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lio (21 kwietnia 2022 9:14)
Praca , praca . Rejon tylko zyska . Więcej turystów na zamku Książ itp . Jestem za
Kuba (22 listopada 2021 0:53)
Cytuję użytkownika: Eee
Szkoda, a mogliby go przenieść z Zatora do Wałbrzycha.... Ślązaki mieliby bliżej, a u nas wróciłby spokój...
Bardzo żenujący komentarz…
bociek... (24 września 2021 6:27)
W Ząbkowicach Śląskich postawcie park;)
Jerzy Jacek Pilchowski (21 września 2021 21:22)
Jak to nie będzie? Przecież już jest. - Mamy w ratuszu "wesołe miasteczko" lub (jak kto woli) "cyrk na kółkach".
KOKO (21 września 2021 14:31)
Cytuję użytkownika: Świdnica
Po co inwestować w Wałbrzychu ( dziura dechami zabita) jak można w pięknej miejscowości jaką jest Świdnica.
To ma jak już powstać w mieście nie na wiosce
ZET (21 września 2021 14:29)
Cytuję użytkownika: Miro
Samochodu nie ma gdzie zaparkować bo brak parkingów na osiedlach !!! A w głebokiej d....ie mam park rozrywki !!!
Miro to głęboką d.....pę masz
Świdnica (20 września 2021 19:28)
Po co inwestować w Wałbrzychu ( dziura dechami zabita) jak można w pięknej miejscowości jaką jest Świdnica.
Wroclaw (20 września 2021 19:21)
Najlepij we Wrocławiu
1234 (20 września 2021 16:35)
Cytuję użytkownika: Tomek
Przydał by się taki park rozrywki. Dolny Śląsk jest ubogi w takie atrakcje a to co jest to raczej bardzo kiepskiej jakości.
Zgadza się. Tak jakby dla rodzin z dziećmi miało być wrocławskie zoo i nic więcej.
Tomek (20 września 2021 16:21)
Przydał by się taki park rozrywki. Dolny Śląsk jest ubogi w takie atrakcje a to co jest to raczej bardzo kiepskiej jakości.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

energylandia  |   park  |   rozrywki  |   haldy  |   walbrzych  |   plany  |   inwestor  |  

Piaskowa Góra: Miasto naprawi sypiące się schody

Park Sybiraków ogrodzony: Wkrótce ruszą prace remontowe

Jeden ukradł portfel z kartami płatniczymi, a drugi alkohol z marketu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij