Menu

Energylandii 2 nie będzie w Wałbrzychu

Czy w Wałbrzychu powstanie park rozrywki? Informacje o planach budowy Energylandii 2 w ekspresowym tempie obiegły internet. Jednak jej przedstawiciele dementują medialne pogłoski.  To nie oznacza, że nie były prowadzone rozmowy z inwestorami.
 
Energylandii 2 nie będzie w Wałbrzychu
W mediach pojawiła się informacja o tym, że na Białym Kamieniu może powstać park rozrywki podobny do tego, który znajduje się w Zatorze. Padła nazwa Energylandia. Spytaliśmy u źródła czy faktycznie są takie plany
 
- Po otwarciu naszego Parku. branża zaczęła się mocno rozwijać, co potwierdzają doniesienia medialne o koncepcji budowy parku rozrywki w Wałbrzychu. Pomysł ten jednak nie należy do Parku Rozrywki Energylandia. - informuje Kris Kojder z Parku Rozrywki Energylandia. 
 
O tym, że były prowadzone rozmowy poinformował również prezydent Wałbrzycha. Podpisano list intencyjny, ale z kim nie wiadomo. Bo nikt go publicznie nie pokazał. Takich listów podpisuje się bardzo dużo, ale w 90% na tym kończy się współpraca. 
 
- Mamy różne oferty. Część z tych projektów  się realizuje, a część nie. Jakbym miał wyliczać, to jest to około 10% zrealizowanych w stosunku do prowadzonych rozmów. Robimy wszystko, aby przyciągnąć inwestorów. Rozmawiamy i jeśli rozmowy przybiorą odpowiedni kształt to inwestor poinformuje pierwszy. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.
 
 
Jeśli park miałby powstać, to na terenach pogórnicznych. Jako cześć rekultywacji hałd. 
 
- Nie jest absolutnie żadną tajemnicą, że zainteresowanie Wałbrzychem, jako terenem inwestycyjnym rośnie z miesiąca na miesiąc. Rozmowy z podmiotami, które  chcą zainwestować pieniądze w naszym mieście, a konkretnie na terenach pogórniczych są projektem, w którym miasto partycypuje i chce partycypować. Dzisiaj na wstępnym etapie rozmów i listów intencyjnych wspieramy ten projekt i czekając na rozwój sytuacji, aby ten projekt się powiódł. - informuje rzecznik Urzędu Miasta, Edward Szewczak.
 
Jak myślicie, czy taki park ma szansę powstać w Wałbrzychu? Dajcie znać w komentarzach. 
 
red
foto: ilustracyjne/pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Lio (21 kwietnia 2022 9:14)
Praca , praca . Rejon tylko zyska . Więcej turystów na zamku Książ itp . Jestem za
Kuba (22 listopada 2021 0:53)
Cytuję użytkownika: Eee
Szkoda, a mogliby go przenieść z Zatora do Wałbrzycha.... Ślązaki mieliby bliżej, a u nas wróciłby spokój...
Bardzo żenujący komentarz…
bociek... (24 września 2021 6:27)
W Ząbkowicach Śląskich postawcie park;)
Jerzy Jacek Pilchowski (21 września 2021 21:22)
Jak to nie będzie? Przecież już jest. - Mamy w ratuszu "wesołe miasteczko" lub (jak kto woli) "cyrk na kółkach".
KOKO (21 września 2021 14:31)
Cytuję użytkownika: Świdnica
Po co inwestować w Wałbrzychu ( dziura dechami zabita) jak można w pięknej miejscowości jaką jest Świdnica.
To ma jak już powstać w mieście nie na wiosce
ZET (21 września 2021 14:29)
Cytuję użytkownika: Miro
Samochodu nie ma gdzie zaparkować bo brak parkingów na osiedlach !!! A w głebokiej d....ie mam park rozrywki !!!
Miro to głęboką d.....pę masz
Świdnica (20 września 2021 19:28)
Po co inwestować w Wałbrzychu ( dziura dechami zabita) jak można w pięknej miejscowości jaką jest Świdnica.
Wroclaw (20 września 2021 19:21)
Najlepij we Wrocławiu
1234 (20 września 2021 16:35)
Cytuję użytkownika: Tomek
Przydał by się taki park rozrywki. Dolny Śląsk jest ubogi w takie atrakcje a to co jest to raczej bardzo kiepskiej jakości.
Zgadza się. Tak jakby dla rodzin z dziećmi miało być wrocławskie zoo i nic więcej.
Tomek (20 września 2021 16:21)
Przydał by się taki park rozrywki. Dolny Śląsk jest ubogi w takie atrakcje a to co jest to raczej bardzo kiepskiej jakości.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

energylandia  |   park  |   rozrywki  |   haldy  |   walbrzych  |   plany  |   inwestor  |  

Zawodnik z USA dołączył do Górnika Wałbrzych

Na Białym Kamieniu rozdano 300 mikołajkowych paczek. Mikołaj był...

Ponad 300 dzieci bawiło się podczas ''Górniczego Mikołaja'' w...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij