Jechał motorowerem mając 2,5 promila

Jechali pod wpływem alkoholu. Czterech zatrzymanych w przeciągu 24 godzin. W ręce policji trafili również rowerzyści.

Rekordzista kierujący motorowerem miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 
 
Jako pierwszego zatrzymano 27-latka w Boguszowie-Gorcach na ul. Jana Pawła II – jechał rowerem.  Boguszowianin był pijany , a badanie wykazało u niego 2,25 promila w organizmie.
 
Tego samego dnia  funkcjonariusze w Jedlinie-Zdrój na ul. Piastowskiej zatrzymali nietrzeźwego kierującego motorowerem. 36-latek z Podlesia jechał od lewej do prawej strony drogi, a później ledwo trzymał się na nogach. Okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
 
 W ręce funkcjonariuszy  z Wałbrzycha na ul. Komuny Paryskiej wpadł kolejny pijany rowerzysta. 24-letni mieszkaniec Szczawna-Zdroju wydmuchał 1,16 promila alkoholu.
 
W tym samym czasie policjanci z Boguszowa-Gorc zatrzymali do kontroli drogowej w Borównie 27-letniego mężczyznę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. 
 
Policja przypominam, że nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Rowerzyści natomiast muszą się liczyć z wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami.
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno