Menu

EKO Piknik na Placu Rycerskim

Z myślą o ekologii i dbaniu o środowisko, odbył się kolejny EKO Piknik w Wałbrzychu. Mieszkańcy mogli zapoznać się z szeroką oferta miejskich instytucji i dowiedziec się, jak dbać o otoczenie. 

EKO Piknik na Placu Rycerskim

- Już drugi rok spotykamy się w centrum Wałbrzycha na Eko Pikniku. W zeszłym roku bawiliśmy się w Rynku, dzisiaj Plac Rycerski. Są stoiska ekologiczne, stoiska miejskich instytucji, stoiska Radia Zet. Myślimy o ekologii i sprzątamy świat. - mówi rzecznik Urzędu Miejskiego, Edward Szewczak. 

 

Edukował również Miejski Zakład Usług Komunalnych.

 

- Opowiadaliśmy m.in. o życiu pszczół. Zaprezentowaliśmy domowe metody rozmnażania najpopularniejszych roślin, które można spotkać w ogródkach -winorośl, winobluszcz, tuja. - mówi Maciej Hołub z Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. 

 

 

 

red

foto: WTV

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

1234 (20 września 2021 10:25)
Ekologia jest ok. Szkoda że nie każdego na nią stać.
Ha hi ha hi (19 września 2021 20:52)
Cytuję użytkownika: sdvsv
Cytuję użytkownika: Karol
Cytuję użytkownika: Anion
A gdzie slogan STOP PLASTIK na tym EKO-Pikniku bo widzę na fotach sam plastik a to klocki, a to kubełki kolorowe do sortowania śmieci.
Mssz rację pisiorku, kubły oraz klocki są to produkty jednorazowego użytku.
ty też jesteś jednorazowy na próbę
Ty za to jesteś, bo twojemu staremu jednorazówka pękła.
sdvsv (19 września 2021 19:42)
Cytuję użytkownika: Karol
Cytuję użytkownika: Anion
A gdzie slogan STOP PLASTIK na tym EKO-Pikniku bo widzę na fotach sam plastik a to klocki, a to kubełki kolorowe do sortowania śmieci.
Mssz rację pisiorku, kubły oraz klocki są to produkty jednorazowego użytku.
ty też jesteś jednorazowy na próbę
Starszy Pan (19 września 2021 19:40)
Sylwia Spurek, wielka orędowniczka ekofaszyzmu chce nawet zakazać wędkarstwa a nawet pszczelarstwa. To ostatnie to według niej zniewalanie pszczół przez białego mężczyznę. I pomyślcie sobie jak coś takiego przez przypadek obejmie władzę nad wojskiem i policją...
Karol (19 września 2021 17:20)
Cytuję użytkownika: Anion
A gdzie slogan STOP PLASTIK na tym EKO-Pikniku bo widzę na fotach sam plastik a to klocki, a to kubełki kolorowe do sortowania śmieci.
Mssz rację pisiorku, kubły oraz klocki są to produkty jednorazowego użytku.
Pięknie (19 września 2021 17:18)
Edward Szewczak i Miejski Zakład Usług Komunalnych opowiadali o życiu pszczół. Rozumiem że w ramach wolontariatu, chociaż i tak powinni opowiadać o życiu przyjaciół królika z fundacji karmionymi przez um i bez radnymi.
Fers (19 września 2021 17:15)
Cytuję użytkownika: Wiewiórka
Cytuję użytkownika: Fera
Cytuję użytkownika: Eko Unia €/Eko-Lewica/Zielony Ład.
Europosłanka Sylwia Spurek od Biedronia mówi że zmuszanie pszczół do pracy przy produkcji miodu to barbarzyństwo człowieka.Dlatego hodowla pszóczł będzie zakazana przez Unię €pejską. To samo dotyczy krów które są gwałcone żeby dawały mleko.Hodowla krów na mleko będzie zakazana przez unię €pejską.Ryby i polowania.Wędkarstwo i polowania na zwierzęta będą zakazane jako morderstwo na ludziach mniejszych.Hodowla zwierząt i ptactwa oraz ryb w stawach na mięso będzie zakazana przez unię €pejską.
Świat się kończy!Ten niewidzialny wirus ,siada na łeb!Będziemy wpie. ..lać dżdżownice,polne koniki,larwy ,kokony pająków,a może to co wydalany,jeszcze raz do przetrawienia,oszczędzając żywe organizmy.
No,jeżeli tacy ludzie,jak ty będą rządzić światem,to jest to możliwe;Nie płodź czasami swoich następców.
Wiewióra ty się nie martw,narazie nie ma nakazu wycinania leszczyn.Mozesz płodzić ile wlezie,żarcia dla was wystarczy
By żyło się lepiej. (19 września 2021 17:03)
Cytuję użytkownika: Mieszkanie
Czy oni się nie potrafią nauczyć ze nie ma Placu Rycerskiego tylko ulica Rycerska. Może niech radni w końcu zmienią nazwę z ulicy Rycerskiej na Plac Rycerski. Wtedy będą przynajmniej gadać zgodnie z prawdą. Skoro dla większości jest to plac bo wyglada jak plac to niech będzie Plac Rycerski.
Na tym placu powstanie hipermarket.
Anion (19 września 2021 17:00)
A gdzie slogan STOP PLASTIK na tym EKO-Pikniku bo widzę na fotach sam plastik a to klocki, a to kubełki kolorowe do sortowania śmieci.
Księgowy (19 września 2021 15:36)
Cytuję użytkownika: analityk medyczny
dlaczego te eurosodomickie eko-oszołomy nie nawołują do przerabiania śmieci komunalnych, dlaczego nie nawołują do zamykania elektrowni węglowych w niemczech, czechach, słowacji, usa, kanadzie, australii, nowej zelandii, rosji, chinach, indiach ? dlaczego nie nawołują do produkcji biogazu i stałego biopaliwa ze ścieków komunalnych ? dlaczego w Tychach prywatna oczyszczalnia ścieków produkuje tyle biogazu, że wystarcza na enegię elektryczną + ciepło również dla aquaparku ?
No przecież napisałem dlaczego hunwejbini ekoludobójstwa nie sztorcują innych krajów: Zostali wyznaczeni do stopniowego likwidowania narodu Polskiego. Na chłód i głód, który wywołają ,,ekologią" nie ma mocnych: przeziębienie z gorączką, a wiadomo że ludzi z gorączką i przeziębieniem do szpitala nie wpuszczą, więc będą musieli umrzeć. Zgodnie z prawem i obowiązującymi zwyczajami. Jedyny sposób to gonić tych bandziorów w masce dobroczyńców na każdym kroku!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

piknik  |   rycerski  |   plac  |   impreza  |  

Dni Świebodzic 2022 - sobota (FOTO)

Budżet Obywatelski: Budowa wybiegu dla psów i modernizacja placu zabaw

Piknik lotniczy w Świebodzicach (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij