Grzegorz Macko szefem wałbrzyskiego PiS

29-letni Grzegorz Macko został szefem wałbrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Wciąż będzie wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego.  

Struktury rozwiązano w styczniu 2021 roku decyzją Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Miało  to związek z wyciekiem nagrań  działaczy PiS,  w których ujawnił się konflikt. Wykluczono wszystkich członków partii.

 

Kim jest nowy szef PiS?

 

W 2015 został pracownikiem gabinetu sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Michała Dworczyka, a także jego biura poselskiego.

 

Od 2017 zatrudniony jako asystent i doradca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie odpowiada za współdziałanie z administracją i władzą ustawodawczą.

 

W 2018 objął mandat radnego sejmiku dolnośląskiego. Startując z szóstego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości do Sejmiku uzyskał drugi wynik, otrzymując 9629 głosów w okręgu wałbrzyskim. 

 

- Przed nami dużo pracy. Z jednej strony wyzwaniem jest ponowne zaangażowanie tych osób, które w przeszłości były aktywne, a w ostatnim czasie przestały być aktywne na skutek różnych wydarzeń. Chcemy zaktywizować te osoby oraz przyciągnąć młodych do naszej organizacji. - mówi  Grzegorz Macko w rozmowie z Radiem Wrocław. 

 

 

red

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno