Policja namierzyła sprawcę pożaru w Aqua Zdroju

Funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu zatrzymali 65-letniego wałbrzyszanina, który doprowadził do pożaru sauny w centrum sportowo-rekreacyjnym Aqua Zdrój. Okazało się, że wzniecił pożar, polewając olejkiem rozgrzane kamienie.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek po godzinie 14:30. Wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o wydobywających się z jednej z saun kłębów dymu. Strażacy bardzo szybko przeprowadzili działania gaśnicze. Nikomu nic poważnego się nie stało, ale dwie osoby trafiły do szpitala na badania.
 
 
Na miejscu zdarzenia policjanci pierwszego komisariatu szybko ustalili, że płomieniami zajęła się jedna z saun, gdyż osoba będąca wewnątrz pomieszczenia dolała olejku eterycznego na rozgrzane kamienie. Mężczyzna następnie jak gdyby nigdy nic opuścił pomieszczenie i udał się pod prysznic, nie powiadamiając pracowników obiektu o zaistniałej sytuacji.
 
Przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie 65-latek odpowie teraz przed sądem. Za nieumyślne wzniecenie pożaru, który mógł zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno