Weekendowe kolizje pijanych kierowców

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego podczas minionego weekendu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy w wyniku upojenia alkoholowego doprowadzili do poważnie wyglądających – ale na szczęście niegroźnych w skutkach - kolizji drogowych.

Pierwszy z kierujących - 18-letni mieszkaniec Wałbrzycha - został zatrzymany w sobotę przed północą w Szczawnie-Zdroju. Młody mężczyzna mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie wjechał kierowanym przez siebie samochodem osobowym w zaparkowane na ul. Sienkiewicza w tej miejscowości trzy inne pojazdy. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany nie posiadał uprawnień kat. B. Prowadzony przez niego samochód trafił więc na parking strzeżony.
 
 
Kilka godzin później – w niedzielny poranek - funkcjonariusze „drogówki” na ul. Niepodległości w Wałbrzychu zatrzymali natomiast 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który uderzył kierowanym przez siebie samochodem osobowym w latarnię miejską. Badanie wykazało u mężczyzny blisko 2,9 promila alkoholu w organizmie. Po wykonanych na miejscu czynnościach samochód 35-latka również trafił na parking strzeżony. Okazało się, że sprawca kolizji miał już w lipcu tego roku zatrzymane prawo jazdy za podobny czyn.
 
 
Obaj sprawcy staną teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowych 18-latkowi oraz 35-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.
 
 
Okazuje się, że pomimo codziennych apeli wałbrzyszanie wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Takie zachowania obligują policjantów do prowadzenia wzmożonych, codziennych działań w celu wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w ten sposób stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.
 
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno