Menu

Rusza proces Jakuba A., oskarżonego o brutalne zabójstwo 10-latki

Przed świdnickim sądem rusza dziś proces Jakuba A. oskarżonego o zabójstwo 10-letniej Kritiny z podżarowskiej wsi Mrowiny. Do morderstwa doszło dwa lata temu. Jakubowi A grozi dożywocie. 

Rusza proces Jakuba A., oskarżonego o brutalne zabójstwo 10-latki

Do zabójstwa doszło w czerwcu 2019 roku. Dziewczynka wyszła rano do szkoły, ale do domu już nie wróciła. Ostatni raz widziała ją wychowawczyni 200 metrów od miejsca zamieszkania. Martwą dziewczynkę znalazł kilka godzin później mieszkaniec podżarowskiej wsi Mrowiny. Ciało było częściowo roznegliżowane. 
 

 

 

Dziś przed świdnickim Sądem Okręgowym rozpoczyna się proces Jakuba A.. Mężczyzna oskarżony jest o brutalne zabójstwo 10-letniej Kristiny. 

Jak informuje prokurator Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, "Jakub A. przyznał sie do winy, a podczas wizji lokalnej wskazał sposób w jaki działał".
 

Śledztwo trwało dwa lata, a dziś przed świdnickim sądem ma ruszyć proces Jakuba A.. Grozi mu dożywocie. 

adm
foto:  Dolnośląska Policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

sprawiedliwy (24 września 2021 11:08)
To coś jeszcze nie dostało wyroku?! Za takie coś w KK powinna być jedna kara- wyhuśtanie na złamanym drzewie
DJ2021 (21 września 2021 19:58)
A grozi dożywocie ? Kara śmierci oko za oko ząb za ząb !

Dodaj komentarz

zabósjtwo  |   Żarów  |   Mrowiny  |   zabójstwo 10-latki  |   Kristyna z Mrowin  |   zabił 10-latkę  |   Jakub A.  |  

Siłacz z wałbrzyskiej policji

Jakub A. będzie ponownie zbadany - ruszył proces apelacyjny w...

Wraca sprawa mordercy 10-letniej Kristiny z Mrowin

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij