Menu

Ruszył proces Jakuba A. Sąd wyłączył jawność

Przed  świdnickim Sądem Okręgowym rozpoczął się proces Jakuba A., oskarżonego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin pod Żarowem. Sąd przychylił się do wniosku matki dziewczynki i wyłączył jawność procesu.  


 

Ruszył proces Jakuba A. Sąd wyłączył jawność
Do zabójstwa doszło w czerwcu 2019 roku. Dziewczynka wyszła rano do szkoły, ale do domu już nie wróciła. Ostatni raz widziała ją wychowawczyni 200 metrów od miejsca zamieszkania. Martwą dziewczynkę znalazł kilka godzin później mieszkaniec podżarowskiej wsi Mrowiny. Ciało było częściowo roznegliżowane. 
 
Dziś o 9:30 przed świdnickim Sądem Okręgowym rozpoczyna się proces Jakuba A.. Mężczyzna oskarżony jest o brutalne zabójstwo 10-letniej Kristiny. Jawność procesu wyłaczono na wniosek matki dziewczynki, która jest oskarżycielem posiłkowym. 
 
 
Jakubowi A. grozi dożywocie.

adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Pan (21 września 2021 14:01)
Po co sadzic,zabieranie czasu .Zabił,przyznał się do winy,kara dożywocia i tyle w temacie.

Dodaj komentarz

Świdnica  |   Mrowiny  |   Jakub A. sąd  |   Kristina  |   zabił 10-latkę  |  

Złodzieje figurki Matki Bożej zatrzymani

20-kilogramowy tort na 10-lecie Rajdu o Kropelce (WYNIKI i FOTO)

70 załóg na trasie Rajdu o Kropelce

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij