Menu

Nowoczesne kamienice z windami na Podgórzu

Ponad 30 rodzin odebrało klucze do nowych mieszkań komunalnych w kompleksowo odrestaurowanych kamienicach przy ul. Niepodległości.

Nowoczesne kamienice z windami na Podgórzu
Choć Prezydent Wałbrzycha od lat wyznaję zasadę, że lepiej budować od podstaw, niż remontować, to jednak zdarzają się wyjątki i przykładem na to jest duża kamienica w dzielnicy Podgórze, którą całkowicie zrewitalizowano.
 
- Wiele budynków w Wałbrzychu rozbieramy i będziemy rozbierać, bo nie nadają się już do remontu. Ten się jeszcze nadawał. Zamurowaliśmy wszystkie piwnice, co wyeliminuje problem, który jest zmorą wielu kamienic, czyli podchodzenie wilgoci. Są tu zupełnie nowe warunki i chciałbym, aby stało się to standardem - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Efekty prac widać gołym okiem. Na zewnątrz odrestaurowano elewację, zachowując historyczne elementy ozdobne. W środku natomiast kompletnie przebudowano układ mieszkań, by spełniały współczesne standardy a klatki schodowe pomieściły windy. Budynki wyposażono we wspólną kotłownię gazową a na dachu zainstalowano panele fotowoltaiczne do podgrzewania wody.
 
- Cała sztuka polega na tym, żeby odnawiać i rewitalizować stare dzielnice jak Podgórze i Śródmieście i na to wywalczyliśmy pieniądze z Unii Europejskiej na rewitalizację mieszkań, kamienic i całych dzielnic. Na to mamy również polskie środki z Banku Gospodarstwa Krajowego - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Osoby, które otrzymały przydział nowych mieszkań są bardzo zadowolone z warunków, w jakich przyjdzie im teraz żyć.
 
- Jestem w szoku. Nie sądziłam, że będę kiedyś miała takie mieszkanie. Zrobiło na mnie ogromne wrażenie, bardzo się cieszę. Wcześniej miałam mieszkanie z łazienką, ale tylko jeden pokój - mówi Halina, nowa lokatorka budynku przy ul. Niepodległości 16.
 
 
- Też jestem w szoku. Mieszkanie jest duże, choć wolałabym, żeby kuchnia była osobno, ale ogólnie jestem bardzo zadowolona - twierdzi Zofia.
 
 
- Ja wcześniej na Piłsudskiego na Nowym Mieście nawet nie wychodziłem sam na dwór, bo martwiłem się, że nie wejdę z powrotem. Tutaj mam mieszkanie na pierwszym piętrze i windę - cieszy się Henryk, który porusza się o kulach i dawniej mieszkał na czwartym piętrze w budynku bez windy.
 
Remont dwóch połączonych ze sobą budynków przy ul. Niepodległości 14 i 16 kosztował ponad 7,2 mln zł. Dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego wyniosło około 3,2 mln zł.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

ulicom szły wszy (26 września 2021 8:21)
Cytuję użytkownika: Wojak
A.co.z.ulicom.Mickiewicza.i.Swetej.Jadwigi.srodek.miasta.wstydzsie.krulu
Jeszcze raz z którom ulicom? Wiesz do czego służy spacja? A czy wiesz do czego służyła szkoła?
Wojak (26 września 2021 8:15)
A.co.z.ulicom.Mickiewicza.i.Swetej.Jadwigi.srodek.miasta.wstydzsie.krulu
kelner (26 września 2021 7:41)
Jedni remontują mieszkania, drudzy żreją kolację za 4300 zł. Smacznego PiSiory, dworczyk jest ok.
Wałbrzych (26 września 2021 1:09)
Tymczasem budynek obok, menele śpią w bramach, załatwiają swoje potrzeby na klatkę schodową, budynek nie ma ani zamykanej bramy ani domofonu. Lokatorzy boją się w nocy wejść do bramy. Ciągły smród, wspoldzielnia nie chce pomóc.
Jerzy Jacek Pilchowski (25 września 2021 21:06)
Cytuję użytkownika: Jacek
Siemoniak vel Dzidziuś doznał uszkodzenia stawu kolanowego, od trzech dni klęczy na grochu przed Tuskiem.
Ta PO-wska szumowina naprawdę umie zaskakiwać. Nigdy nie miałem w stosunku do pana Siemoniaka żadnych oczekiwań. Nie spodziewałem się jednak, że sam siebie będzie takim skamleniem o łaskę publicznie poniżał.
Jerzy Jacek Pilchowski (25 września 2021 21:02)
Cytuję użytkownika: Zioberek
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: Zioberek
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: Podzamczanin
Niepodległości...patologia i syf. Kwestia czasu na początek jak pobazgraja farba mury. Artyści wyklęci. Potem polecą szyby i tynki w środku. Przesiedlić toto gdzieś do obozu pod miastem;-) Jedyna dzielnica Podzamcze.
Zakładam, że ma pan specyficzne (czyli głupawe) poczucie humoru.
;On; cały jest GŁUPAWY;Po co więc wracał do Polski,skoro tu sama patologia?Doskonale wszyscy wiedzą,że patologia jest wśród jego kolegów z PiS-u.
Jesteście zabawni z tym "wszyscy wiedzą". Gdy wróciłem do Polski premierem był Tusk czyli "Niemcy, Niemcy, ponad wszystko ...". Teraz wygrywa PiS czyli może jednak "wszyscy wiedzą", że PO to aferałowie. - Co dobrze widać na przykładzie patologicznej chciwości pana prezydenta Szełemeja.
;Wszyscy wiedzą i widzą ;afery czołówki PiSu;Ty nie widzisz?a może nie chcesz widzieć?o sprawie Strefy nie będę już pisał;Już też to wiesz? a może nie chcesz wiedzieć?lepiej to widzieć proszek w cudzym oku,a w swoim belka jakoś przeszkadza.Jest mi wstyd,że ktoś taki pracował na Thorezie!!
Po pierwsze, nigdy nie pracowałem na Thorezie. Po drugie, to ja się wstydzę tego, że w wałbrzyskim PiS-ie byli Bartolik i Zieliński. Róznica między nami polega więc chyba na tym, że wy zawsze piszecie to co wam odpowiada - nie zwracając uwagi na to, czy jest to prawda lub nie. Dodatkowo, nie wstydzicie się za pana prezydenta Szelemeja choć jak już wszyscy wiemy jest patologicznie chciwy i szabrował w budżecie szpitala w sposób urągający najbardziej elementarnie rozumianej uczciwości.
jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek (25 września 2021 19:59)
Cytuję użytkownika: Gru
Cytuję użytkownika: jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek
skąd wy już wiecie że zniszczą ludzie budynek ?? tyle jadu katolik to pisał ?raczej tylko na papierze niemcy wrócą hehe wasza głupota nie zna granic szkoda odp wam
Daje miesiąc. Zobaczymy za miesiąc
poczekamy czas pokaże ludzie mają gdzie mieszkać zazdroszczę tej fajniej windy myślisz że na podzamczu nie ma graffiti ?
Gru (25 września 2021 18:32)
Cytuję użytkownika: jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek
skąd wy już wiecie że zniszczą ludzie budynek ?? tyle jadu katolik to pisał ?raczej tylko na papierze niemcy wrócą hehe wasza głupota nie zna granic szkoda odp wam
Daje miesiąc. Zobaczymy za miesiąc
Jacek (25 września 2021 17:30)
Siemoniak vel Dzidziuś doznał uszkodzenia stawu kolanowego, od trzech dni klęczy na grochu przed Tuskiem.
***** PO (25 września 2021 15:58)
Dajcie jakiś wywiad z Siemioniakiem ,on teraz jest na topie.Nawet teściowa Donalda mówi że fajny chłop
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Podgórze  |   kamienice  |   nowe mieszkania  |   remont  |   rewitalizacja  |  

Jest zimno, a nie mogą palić, bo jest remont kominów

''7 wspaniałych'' podczas Koszykarskiej Barbórki

Znaleźli 8 pocisków. Obwodnica i centrum miasta już przejezdne

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij