Menu

Warsztaty fotograficzne dla młodzieży

Stowarzyszenie Voice of Art organizuje w Wałbrzychu bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży. Pasjonaci fotografii będą mierzyć się z zagadnieniem "Historii Wałbrzycha w kilku ujęciach".

Warsztaty fotograficzne dla młodzieży
Plenerowe warsztaty fotograficzne odbędą się w dniach 25.09 oraz 26.09 (sobota, niedziela) w godzinach 14.00 – 18.30. Prowadzone przez profesjonalnego fotografa – Sławomira Przerwę skierowane są uczniów szkół średnich w wieku 14-19 lat, którzy chcąc poznać podstawy sztuki fotografii, pragną jednocześnie poznać historię własnego miasta.
 
Warsztaty odbędą się w dwóch grupach. Każda z nich przejdzie inną historyczną trasę Wałbrzycha,  gdzie wraz ze szkoleniem z podstaw fotografii, przewodnik miejski  - Jacek Pielich (przewodniczący oddziału PTTK "Ziemi Wałbrzyskiej"), opowie uczestnikom historie odwiedzanych miejsc.
25.09.2021 r. – godz. 14.00 – 18.30 trasa: „Miasto na węglu wyrosłe”
26.09.2021 r. – godz.14.00 - 18.30 trasa: „Legendarny Książ i jego okolice”
 
Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie sprzętu fotograficznego (nie smartfonu).
Po zakończeniu warsztatów uczestnicy prześlą do stowarzyszenia Voice of Art po 10 najlepszych, wykonanych przez siebie zdjęć, spośród których wybranych zostanie min. 36 najlepszych. Zostaną one opublikowane w niskonakładowym, bezpłatnym wydawnictwie.
 
Trzydziestosześciostronicowy album, w formacie B5, zawierać będzie wybrane fotografie, wykonane przez młodych adeptów sztuki fotograficznej wraz z historiami, które opowiedziane im zostały przez przewodnika miejskiego. Album o nazwie „Historia Wałbrzycha w kilku ujęciach. Prace warsztatowe wałbrzyskiej młodzieży” dystrybuowany zostanie do instytucji miejskich i instytucji kultury w Wałbrzychu.
 
 
Wydawnictwo trafi również do szkół,  z których uczniowie wezmą udział w warsztatach.
Jednocześnie wszystkie przesłane przez uczestników warsztatów zdjęcia zostaną opublikowane wraz z opowiedzianymi historiami w internetowej galerii warsztatów, o tej samej nazwie, do której link zostanie przesłany do szkół a także zostanie opublikowany na profilu społecznościowym stowarzyszenia „Voice of Art”.
 
Wszystkie zajęcia odbędą się z zachowaniem rygoru sanitarnego,  dystansu społecznego i zgodnie z bieżącymi obostrzeniami. Warsztaty przeznaczone są dla maksymalnie 26 osób (13 osób w jednej grupie). Jeśli obostrzenia nie pozwolą na grupy 13 osobowe, wówczas grupy zostaną rozbite na ilość, na jaką pozwalają przepisy, a liczba grup automatycznie się zwiększy, by ostatecznie osiągnąć założoną ilość warsztatowiczów.
 
 
Wszelkie informacje dotyczące projektu dostępne są także w wydarzeniu umieszczonym na profilu Facebook stowarzyszenia: www.facebook.com/stowarzyszenie.VoiceofArt lub drogą mailową: stowarzyszenie.voice.of.art@gmail.com.
 
opr.plr
foto: pixabay/użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   warsztaty  |   fotograficzne  |   zdjęcia  |   fotografia  |   historia wałbrzycha  |  

Gość Dnia - Patryk Wild

Ruszyli w miasto... Roman Szełemej zbiera podpisy

Dr Paweł Pyka odebrał tytuł zasłużonego dla Wałbrzycha

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij