Menu

''Bezkrólewie'' w WSSE trwa - unieważniono konkurs na prezesa

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna unieważniła konkurs na prezesa spółki. Najpierw konkurs zawieszono, po tym jak okazało się, że jeden z kandydatów (protegowany Michała Dworczyka) złożył... niekompletne dokumenty. W piątek konkurs został unieważniony. 

''Bezkrólewie'' w WSSE trwa - unieważniono konkurs na prezesa

''Bezkrólewie" w Wałbrzyskiej Strefie trwa od 13 sierpnia i nie zanosi się by prezesa szybko wybrano. Tydzień temu zawieszono konkurs, w piątek (24 września)  konkurs unieważniono. 

Przypomnijmy, 12 sierpnia prezes WSSE Artur Siennicki wysłał do mediów emocjonalne oświadczenie, w którym oznajmił, że rezygnuje z funkcji prezesa w związku z hejtem  jaki wylał się na niego po publikacjach prasowych dotyczących między innymi mobbingu a nawet oskarżeniami o to, że prezes miał nękać pracowników.

Siennicki powód swojej rezygnacji tłumaczy w ten sposób: Sytuacja, w której od kilku tygodni narusza się moje dobre imię,  jest  poniżej wszelkich standardów biznesowych i nie będzie przeze mnie akceptowana, stąd moja zdecydowana reakcja.

Dzień później (13 września) Rada Nadzorcza odwołała prezesa Siennickiego w trybie natychmiastowym.

26 sierpnia rozpisano konkurs na prezesa WSSE "Invest Park". Aplikacje spływały do wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej do 10 września. Na stanowisko prezesa wystartowało sześć osób. W połowie września zdecydowano o zawieszeniu konkursu.  Jak informowała Gazeta Wyborcza, konkurs został przerwany, bo przepadł w konkursie Piotr Wojtyczka (protegowany Michała Dworczyka). W dokumentach złożonych przez Wojtyczka miały być błędy. 

 
 
 
- Formalnie w konkursie ogłoszona została przerwa. Nieoficjalnie zaś trwają narady, w jaki sposób konkurs unieważnić, ogłosić jeszcze raz i przywrócić kandydaturę Wojtyczki -  mówi informator dziennikarzy Gazety Wyborczej.   

W piątek (24 września konkurs jednak unieważniono. Gazeta WYborcza pyta dziś w swojej publikacji:  Faworyt Dworczyka powalczy do skutku?  Dziennik wprost pisze o 
ustawionym pod Wojtyczkę - faworyta Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Premiera i dolnośląskiego barona PiS - konkursie na prezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park".


Departament Komunikacji i Marketingu nie udzielił nam informacji w sprawie zawieszenia konkursu.  Gdy pytaliśmy dlaczego konkurs na prezesa został wstrzymany i czy konkurs  
będzie unieważniony i ogłoszony ponownie - otrzymaliśmy zdawkowa informacje: 

"Organem prowadzącym postępowanie konkursowe jest wyłącznie Rada Nadzorcza . W związku z tym nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na zadane pytania tym bardziej, że przebieg postępowania konkursowego do czasu rozstrzygnięcia ma charakter niejawny."

Od miesiąca, nie otrzymaliśmy też odpowiedzi w jakiej wysokości odprawę otrzyma  odwołany prezes Artur Siennicki. 
 

Czytaj też:
Siennicki odwołany w trybie natychmiastowym
Konkurs przerwano - Strefa Ekonomiczna nadal bez prezesa
Oskarżają prezesa o nękanie
Nepotyzm PiS, podział łupów w Wałbrzychu i tańczący prezes WSSE

adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Tomasz Pluja (28 września 2021 23:53)
W połowie tygodnia, doszło do zmian w składzie rady nadzorczej i Jacek Jóźwik, który wykluczył kandydaturę Wojtyczki, został z niej odwołany. W nowym składzie rada zebrała się w ostatni piątek wieczorem. Jednym z pierwszych punktów obrad był zgłoszony przez Dryndę wniosek o unieważnienie konkursu. „Za" padły trzy głosy, przeciwko unieważnieniu konkursu był Michał Pyka, Marek Piorun wstrzymał się od głosu, a nowo wybrany do rady, w miejsce Jóźwika, Marcin Grzegorczyk też wstrzymał się.
To jest konkurs (28 września 2021 23:36)
W SWIDNICY?? JAKI BYL KONKURS ZE WYGRAL TEN NIEZALEZNY DZIENNIKARZ GAZETY WYBORCZEJ I TV WALBRZYCH?? ZARABIA 9 TYS MIESIECZNIE, Z MOICH PDOATKOW, ZA TO TYLKO BY UPRAWIAC PROPAGANDE W MEDIACH. TYLKO KOSZTUJE NIEZALEZNOSC DZIENNIKARZY GAZETY WYBORCZEJ?? WYSTARCZY ZE PARTIA PO POSADZI DZIENNIKARZA NA STOLKU W SPOLCE MIEJSKIEJ ZA 9 TYSI I JUZ MA JEGO PRZYCHYLNOSC. NIEZALENY KUPIONY. BEDZIE ZLE SZCZEKAL TO SIE ZWOLNI. http://um.swidnica.pl/pages/posts/nowy-wiceprezes-tbs-w-swidnicy-3220.php?p=500
Kajetan (28 września 2021 23:31)
Cytuję użytkownika: Piotruś
Powinni Piotrusia S przywrócić, przecież wpłacił na kampanię wyborczą dworczyka nie małe pieniądze. A jego żona prawdopodobnie musi pracować u przybylskiego. Taka tam rodzina na swoim
Czy mowa o Piotrusiu Sosinskim? Jeżeli tak to za niego było najlepiej. Zrobił pół roku pracy zdalnej-)))
Bronek (28 września 2021 23:29)
Cytuję użytkownika: TOMEK
Cytuję użytkownika: To sa normalne dzieci? - Owsikowe robta co chceta
Cytuję użytkownika: TOMEK
Cytuję użytkownika: Szelemej Biegunka
Gazeta Wyborcza pokazala sondaz ostatnio. Szok dla czerwonego i teczowego k***wstwa w kraju. Wsrod najmlodszych wyborcow. najwieksze poparcie ma PIS 20%, na drugim miejscu Konfederacja 19%. Tylko pod Krzyzem, tylko pod tym znakiem. Polska jest Polska a Polak Polakiem. Brawo polska mlodziez!
Polska młodzież masowo rezygnuje z lekcji religii. Polska jest jednym z krajów o największej laicyzacji. Z roku na rok malej liczba osób chodzących na mszę, zwierających ślub kościelny itd. Ten trend jest nie do odwrócenia, z pewnym opóźnieniem do świata, ale jednak, Polska podąża do świeckiego państwa. Wciskanie na siłę młodzieży kultu różnych świętych nic nie da. To mieliśmy za komuny - wciskanie miłości do ZSRR nic nie dało.
https://www.youtube.com/watch?v=Hsx49IYGmpo TO SA NORMALNE DZIECI? KTO JE TAK SKRZYWDZIL? GDZIE BYLA SZKOLA I RODZICE? DLACZEGO NIKT NIE ZAREGAOWAL? JAKIE WARTOSCI CI LUDZIE MAJA? EUROPEJSKIE? KIM BEDA W ZYCIU? KTORE TO TWOJE?? DUMNY JESTES JAK SZCZEKA?? SAM UCZYLES PEWNIE???
wyciągasz z netu jakiś filmik, który nie jest reprezentatywny, bo młodzieży jest z kilka mln w Polsce. Ja mogę Ci podesłać filmiki jak patriotyczna młodzież próbuje wrzucić racę i podpalić mieszkanie, demoluje EMPiK albo znaki drogowe, wyzywa policję i bije ludzi o innym kolorze skóry. Dumny jesteś z tego? Wychowałeś tak? Dumny jesteś, że obrońcy tradycyjnych wartości zabili w Polsce faceta za długie włosy? Podesłać Ci link?
Zieliński wróć, bo trzeba dać naszym...
Eh cymbale (27 września 2021 10:54)
Cytuję użytkownika: Czarek
Moim zdaniem powinien wrócić Prezes Siennicki.Miał wizję i wyniki
Artur przestań pisać, bo się tylko błaźnisz. Wyleciales karnie i przypisujesz sobie wyniki poprzedników, to trzeba mieć tupet i skrzywione mniemanie o sobie.. wstyd :-(
Laura (27 września 2021 8:20)
Cytuję użytkownika: ***** ***
Jakby ktoś o mnie mówił że jestem protegowanym dworczyka to bym się ze wstydu zapadł pod ziemię
Ja też
Do lemingokoków (27 września 2021 8:16)
Bojówki Platfusów obsiadły ten wątek i pięknie POkazują swoją " wyższość kulturalną, albowiem są to "młodzi wykształceni". Zginiemy marnie dzięki takim idiotom, jak rząd nie zrobi z nimi porządku.
***** PO (27 września 2021 5:08)
Cytuję użytkownika: jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek
gdzie jest gnido k**wo z pisu s5 s8 za 10 lat ? gdzie te miliardy dla Wałbrzycha pisory łykają wszystko co powie pała packo dworzec i kaczka k***a ludzie czas obudź się manewry zapad gdzie mamy wojnę
*****PO.
jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek (26 września 2021 20:04)
gdzie jest gnido k**wo z pisu s5 s8 za 10 lat ? gdzie te miliardy dla Wałbrzycha pisory łykają wszystko co powie pała packo dworzec i kaczka k***a ludzie czas obudź się manewry zapad gdzie mamy wojnę
jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek (26 września 2021 20:04)
gdzie jest gnido k**wo z pisu s5 s8 za 10 lat ? gdzie te miliardy dla Wałbrzycha pisory łykają wszystko co powie pała packo dworzec i kaczka k***a ludzie czas obudź się manewry zapad gdzie mamy wojnę
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

WSSE  |   konkurs na prezesa  |   Dworczyk  |  

Dworczyk złożył rezygnację i podziękował Kaczyńskiemu

Michał Dworczyk ma złożyć rezygnację

Maciej Badora znów pełnomocnikiem PiS w regionie wałbrzyskim....

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij