Menu

Charytatywna kawa z Łukaszem Kazkiem

Regionalista i propagator historii, autor popularnego kanału History Hiking na YouTube zaprasza na wspólną kawę i dyskusję o tajemniczej przeszłości regionu. Aby wziąć udział w spotkaniu należy je... wylicytować. Dochód z aukcji przeznaczony będzie na pomoc dla chorego na nowotwór Huberta z Walimia.

Charytatywna kawa z Łukaszem Kazkiem
- Czy ktoś ma ochotę na dobrą kawę z wyśmienitym ciachem, plus pogawędkę o mrokach przeszłości? - pyta Łukasz Kazek
 
Prowadzący popularny kanał na YT "History Hiking" zaprasza na spotkanie w Pałacu Jedlinka. Kawa i ciasto serwowane będą w zastawie Carla Tielscha z 1900 roku, którą także można wylicytować.
 
 
 
 
Fundusze zebrane z licytacji przeznaczone będą na leczenie małego Huberta Świerzewskiego z Walimia, u którego tuż po narodzinach wykryto złośliwy nowotwór nadnerczy.
 
- Spotkał nas największy horror, jaki mogą wyobrazić sobie rodzice. Nasz nowo narodzony synek ma nowotwór, który zdążył dać już przerzuty! Dopiero zaczęło się jego życie, a już musi o nie walczyć - piszą zrozpaczeni rodzice.
 
 
 
Nowotwór udało się wykryć przypadkiem, ponieważ lekarze przed wypisaniem ze szpitala po narodzinach zaproponowali dodatkowe badania. Chłopiec urodził się 2 sierpnia a już ma za sobą 4 cykle chemioterapii. 
 
- Zamiast kołyski, do snu utula go dźwięk szpitalnych maszyn. Mieliśmy wrócić do domu, a właściwie zamieszkaliśmy w szpitalu. W maleńkie żyły Hubcia popłynęła chemia, zaledwie kilka dni po narodzinach… Tak trudno pogodzić się z losem, ale nie mamy wyjścia. Nasz synek nas potrzebuje, musimy być silni, chociaż tak często czuję, że rozpadam się na kawałki - mówi Malwina, mama Huberta.
 
 
Rodzina prosi o wsparcie, ponieważ pełne leczenie wymaga podania specjalnej szczepionki, leków i suplementów, a także nadchodzących wizyt u specjalistów, które nie są refundowane. Oprócz wspomnianych wyżej licytacji można przekazać bezpośrednie wsparcie poprzez portal siepomaga.pl.
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Moan (28 września 2021 9:38)
Hubercie dasz radę.
Świętsze są ręce, które pomagają, niż te które się (27 września 2021 22:00)
Cytuję użytkownika: współczuję
Gdyby Szełemej nie zgarniał setki tysiące zł bez świadczenia pracy w szpitalu to i na to biedne dziecko nie trzeba by Akcji charytatywnej.
A gdyby obecny rząd nie zdefraudował grubo ponad miliard PLN-ów na kopertowe wybory, respiratory, na maseczki i szwalnie +, o elektrowni w Ostrołęce nie wspominając, to również możnaby wesprzeć chore dzieci. Brawa dla Pana Kazka, za to że pomaga i zamiast tu wylewać swoje żale bierz przykład człowieku !
współczuję (27 września 2021 21:35)
Gdyby Szełemej nie zgarniał setki tysiące zł bez świadczenia pracy w szpitalu to i na to biedne dziecko nie trzeba by Akcji charytatywnej.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Walim  |   Hubert  |   nowotwór  |   leczenie  |   zbiórka  |   licytacje  |   Łukasz Kazek  |   history hiking  |   charytatywnie  |  

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

W nowych parkomatach zapłacisz nawet karę...

Gmina Walim skutecznie walczy o pieniądze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij