9 zatrzymanych z narkotykami w jeden weekend

Tylko od piątku do niedzieli policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali aż dziewięć osób, które posiadały amfetaminę i marihuanę. Jeden z mężczyzn dodatkowo poruszał się samochodem pod wpływem narkotyków.

Do pierwszej interwencji doszło w piątkowe popołudnie. Około godziny 14:30 funkcjonariusze ognia wywiadowczego ujawnili przy legitymowanym przy ul. Bystrzyckiej w Wałbrzychu 22-latku niewielkie ilości środków psychotropowych w postaci amfetaminy. Młody mieszkaniec naszego miasta miał woreczek z narkotykami schowany w kieszeni spodni.
 
Ci sami policjanci podczas prowadzonej przez siebie po godzinie 21:00 kolejnej interwencji na ul. Batorego w Wałbrzychu trafili na 49-latka. Mężczyzna ten posiadał również środki środków psychotropowe w postaci amfetaminy. Można było z nich wykonać jednak aż 180 porcji handlowych tych narkotyków.
 
 
W tym samym momencie inny policjanci tego samego pionu wałbrzyskiej komendy przeprowadzili kontrolę drogową na ul. 1 Maja w Wałbrzychu. W jej trakcie zauważyli, że kierujący zachowuje się podejrzanie. 20-letni mężczyzna przyznał, że znajdował się pod wpływem narkotyków, a przy sobie posiadał środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Pasażerka samochodu miała natomiast ukryte w torebce środki odurzające w postaci marihuany.
 
Przed północą na drugiej stronie powiatu wałbrzyskiego funkcjonariusze z Głuszycy zatrzymali w tej miejscowości jeszcze 22-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Głuszyczanin był w posiadaniu sporej ilości amfetaminy. Z zarekwirowanych przez mundurowych środków psychotropowych można było wykonać blisko 150 porcji handlowych tych narkotyków.
 
 
Sobotnia nocka to kolejna osoba zatrzymana z narkotykami. O godzinie 3:15 funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu legitymowali 30-letniego wałbrzyszanina. Ostatecznie i przy nim znaleźli niewielkie ilości środków psychotropowych w postaci amfetaminy.
 
Kilkanaście godzin później – około godziny 21:30 – funkcjonariusze zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy udali się na ul. Skargi w Wałbrzychu. W jednym z podwórek zauważyli 29-latka. To kolejna osoba, która miała przy sobie niewielkie ilości narkotyków w postaci amfetaminy.
 
 
Dwie godziny później w ręce kolejnych funkcjonariuszy tego samego wydziału wpadł 32-letni wałbrzyszanin. Do interwencji doszło przy ul. Andersa w Wałbrzychu. Siedzący w samochodzie mężczyzna na widok policjantów wyrzucił woreczek z narkotykami. Okazało się, że była to również amfetamina, a można było z niej wykonać blisko 60 porcji handlowych tych narkotyków.
 
W niedzielny poranek przed godziną 8:00 natomiast policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy udali się na ul. Sikorskiego w Wałbrzychu, gdzie zatrzymali 25-latka, który ukrywał przy sobie woreczek z białą substancją. Badanie wykazało, że była to kolejny już raz podczas tego weekendu amfetamina.
 
Wszyscy podejrzani staną przed sądem. Każdemu z nich grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. O ich losie zadecyduje teraz sąd.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno