Menu

Mamy tenisowych Mistrzów Polski

Ekipa ze Szczawna-Zdroju wywalczyła Mistrzostwo Polski w Tenisie Ziemnym podczas zawodów drużynowych  w Grodzisku Mazowieckim. Ta sama drużyna już wcześniej osiągała podobne sukcesy w zawodach niższych kategorii wiekowych.

Mamy tenisowych Mistrzów Polski

W dniach 21-24.09.21 w Akademii Tenisowej Kozerki w Grodzisku Mazowieckim rozgrywane były finały A Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików – U14. Miejsce rozgrywania zawodów nie było przypadkowe bowiem to właśnie tutaj powstaje Narodowe Centrum Tenisa.

 

Do ścisłego finału A zakwalifikowało się osiem drużyn z całej Polski w tym skład KT Szczawno Zdrój w składzie Dawid Lewandowski, Alan Ważny, Filip Kosiński, Jan Kluczyński oraz Jan Downar oraz kapitan Robert Kosiński. Warto dodać iż w poprzedniej kategorii U12 nasza drużyna wywalczyła tytuł mistrzowski tak więc zawody tegoroczne były sprawdzianem utrzymania bardzo wysokiego poziomu.

 

 

W każdym meczu rozgrywane są cztery single oraz dwa deble. Chłopcy z obroną tytułu poradzili sobie znakomicie bowiem w meczu ćwierćfinałowym pokonali drużynę Astra Książenice stosunkiem 5/1, w fazie półfinałowej również stosunkiem 5/1 górowali nad teamem Błonia Kraków by w finale zmierzyć się z MKT Łódź. Tutaj przed zawodnikami z Uzdrowiska stało spore wyzwanie bowiem łódzki skład wzmocniony był aż dwójką czołowych zawodników z Ukrainy.

 

 

 

Po serii zaciętych spotkań rozgrywanych przy bardzo trudnych warunkach atmosferycznych (potężny wiary) szczawieńska drużyna pokonała MKT 5/1 i zdobyła upragniony tytuł MISTRZA POLSKI U14.

 

opr.plr

foto: użyczone/KT Szczawno-Zdrój

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

O……wa fun (5 października 2021 11:29)
Magda nie pij tyle…
Tomek (1 października 2021 11:55)
Trochę beka że Wałbrzyskie przyjemniaczki mają odwagę napisać w internecie bez konsekwencji o tym jaki ktoś jest ale jak czegoś potrzebują to wiedzą gdzie w Szczawnie jest ofiar Katynia:) Pozdrawiam Smacznej kawusi
Krzysiek (30 września 2021 15:02)
Fajne komentarze

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Szczawno-Zdrój  |   Korty Tenisowe  |   Klub Tenisa  |   tenis ziemny  |   zawody  |   mistrzostwa polski  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij