Danuta Marosz Zasłużona dla miasta Wałbrzycha

Dyrektor Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego Danuta Marosz otrzyma tytuł Zasłużony dla miasta Wałbrzycha. Decyzję podjęli już wałbrzyscy radni a symboliczne nadanie tytułu odbędzie się prawdopodobnie na kolejnej sesji Rady Miejskiej.

Teatr Dramatyczny jako instytucja może pochwalić się tytułem "Zasłużony dla miasta Wałbrzycha" od 2004 roku. Miano otrzymał już za kadencji Danuty Marosz, która kieruje Szaniawskim od 2002 roku. W czasie Roku Kobiet z inicjatywy radnych Piotra Kwiatkowskiego, Piotra Kraczkowskiego i Marka Dolata, dyrektor Danuta Marosz otrzymała tytuł indywidualny. W obszernym uzasadnieniu czytamy nie tylko o jej roli w dynamicznym rozwoju wałbrzyskiego teatru, ale także wpływowi na szeroko rozumianą sferę kultury w naszym mieście i poza jego granicami.
 
Wspomniano także, że przez cztery kadencje w latach 1998-2014 była radną Rady Miejskiej Wałbrzycha a obecnie zasiada w Radzie Kultury i jest wiceprzewodniczącą Wałbrzyskiej Rady Kobiet.
 
Rada Miasta niemal jednogłośnie przyjęła uchwałę o nadaniu tytułu. Nikt nie był przeciw i tylko radny Dariusz Stawowy wstrzymał się od głosu. Uzasadnienie nadania tytułu znajdziecie TUTAJ.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno