Podsumowanie szczepień w szkołach

Akcja szczepień w szkołach nie przyniosła spektakularnych rezultatów, więc zakończono ją 24 września. Siły i środki ponownie skierowane zostaną do Starej Kopalni, gdzie spodziewani są chętni na przyjęcie trzeciej dawki.

Szczepienia w szkołach prowadzone były z rekomendacji Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Szczepieniom preparatem firmy Pfizer podlegała młodzież powyżej 12 roku życia. Gmina we współpracy ze Szpitalem im. Sokołowskiego i w konsultacjach z dyrektorami opracowała harmonogram i ekipa wyjazdowa odwiedzała poszczególne placówki w okresie od 2 do 24 września.
 
- Już po pierwszym tygodniu działalności tego mobilnego punktu dokonaliśmy pewnej korekty, bo zainteresowanie szczepieniami było niskie. Jeśli w danej dzielnicy mieliśmy kilka chętnych placówek, to kumulowaliśmy szczepienia w jednej z nich. Ze szczepień oprócz dzieci, rodziców i opiekunów, mogli korzystać także mieszkańcy danej dzielnicy - mówi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
Średnio w punktach szkolnych przez okres trwania akcji szczepiło się od 30 do 35 osób dziennie i jak stwierdziła wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska, kto chciał to się zaszczepił. Gdyby ktoś jednak zechciał jeszcze skorzystać z możliwości szczepienia, to nadal działa punkt w Starej Kopalni. Przez ostatnie tygodnie mieszkańcy mogli zgłaszać się w poniedziałki i czwartki a od przyszłego tygodnia punkt będzie czynny także w środy. To odpowiedź na wzrost zainteresowania szczepieniami trzecią dawką przypominającą. Punkt będzie czynny w godzinach od 8 do 18 i obliczony jest na przepustowość około 300 osób dziennie.
 
- Zgodnie z komunikatem Ministra Zdrowia, trzecia dawka przypominające, bez względu na rodzaj przyjętej wcześniej szczepionki, odbywa się preparatem firmy Pfizer. Trwają także szczepienia osób z grup o obniżonej odporności. Te osoby również są szczepione na terenie Starej Kopalni - mówi Sylwia Bielawska.
 
Obecnie trwają także zapisy na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Do programu zakwalifikowani są podopieczni i personel Domów Pomocy Społecznej i placówek opiekuńczo-wychwawczych.
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno