Darmowe warsztaty aktorskie i muzyczne w WOK - trwają zapisy

To niepowtarzalna okazja, aby spróbować swoich sił na scenie teatralnej. Przed premierą spektaklu, którego będziecie częścią, weźmiecie udział w warsztatach aktorskich i muzycznych. Poprowadzą je doświadczeni aktorzy i muzycy. Co najważniejsze, w warsztatach każdy może uczestniczyć za darmo! Zapisy tylko do czwartku.

- Warsztaty aktorskie, które pozwolą Wam spełnić swoje marzenie. Może kiedyś, w przeszłości, marzyłaś, marzyłeś o tym, żeby wystąpić na scenie, a może w przyszłości chciałabyś, chciałbyś wystąpić na scenie? Niepowtarzalna okazja, żeby zaistnieć w spektaklu „Żywot Galileusza po wałbrzysku według Bertolta Brechta". Czekamy na Ciebie – zachęca aktor i reżyser Piotr Jędrzejas.
 
Zaplanowano sześć warsztatów muzycznych i cztery aktorskie. Projekt rozpocznie się już w czwartek. Zapisy trwają na stronie wok.walbrzych.pl. Dwie próby generalne spektaklu, który powstanie w czasie zajęć zaplanowano 8 i 9 listopada. Na premierę uczestnicy warsztatów zaproszą 10 listopada do WOKu na Piaskowej Górze.
 
Warsztaty muzyczne poprowadzi Mirek Sopicki. To na tych spotkaniach powstanie podkład muzyczny, który będzie grany na żywo w czasie spektaklu „Żywot Galileusza po wałbrzysku wg. Bertolta Brechta". Uczestnicy warsztatów poznają przeróżne instrumenty, także te z przeszłości.
 
Na spotkaniach aktorskich swoje umiejętności doskonalić będą ci, którzy wystąpią w spektaklu.
 
- Kanwą teatralnej opowieści będzie postać Galileusza, odkrywcy, który musiał zmagać się z niezrozumieniem i ignorancją, ale również epidemią – przyznają organizatorzy spotkań.
 
Aktualności całej historii ma dodać wizja artystyczna, która położy nacisk na kwestie wolności człowieka i próby pogodzenia własnych poglądów z odkryciami naukowymi.
 
Projekt dofinansowany jest z środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury Plus, Inicjatywy Lokalne 2021.
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno