Menu

Udany sezon kowbojki z Boguszowa-Gorc

Pochodząca z Boguszowa-Gorc jeźdźczyni Edyta Wojewoda odnosi kolejne sukcesy sportowe wraz ze swoją klaczą Hypatią. Gdy kariera nabiera tempa, pojawiają się także sponsorzy, dzięki którym zawodniczka może startować w coraz większej liczbie zawodów w Polsce i za granicą.

Udany sezon kowbojki z Boguszowa-Gorc
O kowbojce z Boguszowa-Gorc zrobiło się głośno, gdy po udanym debiutanckim sezonie, została okrzyknięta Sportowcem Roku 2020 Powiatu Wałbrzyskiego. Nie spoczęła na laurach i nadal intensywnie trenuje, co przynosi efekty w postaci kolejnych sukcesów.
 
- Po naszym debiutanckim sezonie startowym otworzyło się wiele nowych możliwości. W sezonie 2021 postawiliśmy sobie z Hypatką określony cel i mimo przeciwności jakie stały Nam na drodze uparcie dążymy do jego realizacji. Kolejny sezon z wielką dumą i radością startuje jako zawodniczka organizacji National Barrel Horse Association (NBHA) Poland reprezentująca Rancho Montana w Kudowie Zdrój gdzie trenuje i uczę się pod okiem swojego trenera Dariusza Rogali - mówi Edyta Wojewoda.
 
 
Gorcowianka razem ze swoją klaczą Hypatią specjalizują się w niszowej ale coraz popularniejszej dyscyplinie jeździeckiej barrel racing. Treningi, utrzymanie klaczy a także wyjazdy na zawody wiążą się z niemałymi kosztami. Dzięki odnoszonym sukcesom zawodniczka otrzymała wsparcie sponsorskie.
 
- W maju tego roku dołączyłam do zespołu polskiej firmy produkującej wysokogatunkowe pasze dla koni jako „Twarz Polskiego Żłóbu". To dzięki ogromnemu wsparciu i pomocy jaką daje mi firma Polski Żłób  razem z Hypatką mamy możliwość startować w tak licznych zawodach oraz dalej rozwijać się i zdobywać kolejne doświadczenie w tym sporcie - cieszy się Edyta Wojewoda.
 
Oprócz konkurencji Barrel Racing w tym sezonie Edyta Wojewoda debiutowała w drugiej konkurencji szybkościowej POLE BENDING (slalom wokół 6 tyczek).
W tym roku po raz pierwszy w Polsce odbyły się 3 edycje zawodów Western i Rodeo organizowanych przez Rancho SIÓDMY KOŃ w Błotnicy, Rancho Peczudo w Łomnicy i Rancho Overo w Nowej Rudzie pod nazwą SUDEZIAN RODEO CUP. Zawody przyciągnęły dużą ilość zawodników oraz kibiców. Była to także okazja to zdobycia kolejnych doświadczeń i nagród:
 
1. Edycja na Rancho SIÓDMY KOŃ: 
Barrel Race - 1 m-ce
Pole Bending - 3 m-ce
2. Edycja na Ranchu Peczudo w Łomnicy: 
Barrel Race - 2 m-ce
Pole Bending - 4 m-ce
3. Edycja Rancho Overo:
Barrel Race - 3 m-ce
Pole Bending - 2 m-ce
 
 
Wyniki na zawodach w Czechach organizowanych przez NBHA CZECH REPUBLIC: 
1 Koło Ranc Dalu Kozohlody 
 
 
Barrel Race OPEN 1 - m-ce 4D CHAMPION 
2 Koło Ranc Jeskuv Młyn Hostka
Barrel Race OPEN - 2 m-ce 4D
POLE BENDING NOVICE - 1 m-ce 1D CHAMPION 
Pole Bending OPEN 3 m-ce 3D
4 Koło Ranc Dalu Kozohlody 
Barrel Race OPEN - 2 m-ce 3D
Pole Bending NOVICE - 1 m-ce 1D CHAMPION 
Pole Bending OPEN - 5 m-ce 2D
5 Koło Ranc Jeskuv Młyn Hostka
Barrel Race OPEN - 2 m-ce 4D
Pole Bending NOVICE - 1 m-ce 1D CHAMPION 
Pole Bending OPEN - 2 m-ce 3D
 
Razem z Hypatią za cały sezon startowy zdobyły tytuł HIGHPOINT CHAMPION konkurencji BARREL RACING 4. dywizji. Również zakwalifikowaliśmy się do finałów NBHA (National Barrel Horse Association) Czech REPUBLIC które odbędą się 9 października na Ranc Jeskuv Młyn w Hostce.
 
W międzyczasie zawodniczka nadal rozwija nowe umiejętności. Wraz z Hypatią miały okazję  przejść szkolenie w kolejnej nowej konkurencji jaką jest COWBOY MOUNTED SHOOTING gdzie uczyły się pod okiem wielokrotnego mistrza Szymona Wierzchosławskiego.
 
 
- Z tego miejsca chciałabym ogromnie podziękować Firmie Polski Żłób za ogromne wsparcie za pomocną dłoń abym mogła dalej realizować  swoją pasję i nadal zdobywać nowe doświadczenia. Dziekuje mojemu trenerowi Darkowi że kolejny sezon prowadzi Nas z Hypatką i dzięki niemu osiągamy wspaniałe wyniki. Mojej rodzinie która wspiera mnie na każdym kroku. Kibicom i przyjaciołom którzy Nas dopingują na każdym wyjeździe. Oraz zawodnikom z Polski I Czech za możliwość startów w tak fantastycznym gronie. A także wszystkim organizatorom dzięki którym możemy doświadczać tak pięknych chwil - podsumowuje Edyta Wojewoda.
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jerzy Jacek Pilchowski (3 października 2021 10:38)
Gratulacje.
Polak (3 października 2021 10:28)
Jeźdźczyni to przestarzała forma używana w polszczyźnie do XIX w. W wieku XX zastąpiono słowo jeźdzźczyni słowem amazonka.Teraz w XXI ktoś ( feministyczne lobby LGBT) na siłę cofa Nas do XIX wieku.Np.marszałkini,poślini,sprzedawczyni,prezydencini,gościni,adwokacini itp idiotyzmy.
Pilot (3 października 2021 2:07)
Prawie kazda umie ujezdzac ????
Jerzy Jacek Pilchowski (2 października 2021 20:42)
Gratulacje!
Ja (2 października 2021 17:46)
Cytuję użytkownika: Księgowy
Nie ma czegoś takiego jak ,,kowbojka"odnosnie kobiety.Moze byc ,,cowgirl" jeśli tak się uparliście na amerykanizacje.
Jak zwykle "mądry" Ksiegowy 2r1xd
Księgowy (2 października 2021 16:32)
Nie ma czegoś takiego jak ,,kowbojka"odnosnie kobiety.Moze byc ,,cowgirl" jeśli tak się uparliście na amerykanizacje.
Księgowy (2 października 2021 16:32)
Nie ma czegoś takiego jak ,,kowbojka"odnosnie kobiety.Moze byc ,,cowgirl" jeśli tak się uparliście na amerykanizacje.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Boguszów-Gorce  |   Edyta Wojewoda  |   barrel racing  |   kowbojka  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij