Udany sezon kowbojki z Boguszowa-Gorc

Pochodząca z Boguszowa-Gorc jeźdźczyni Edyta Wojewoda odnosi kolejne sukcesy sportowe wraz ze swoją klaczą Hypatią. Gdy kariera nabiera tempa, pojawiają się także sponsorzy, dzięki którym zawodniczka może startować w coraz większej liczbie zawodów w Polsce i za granicą.

O kowbojce z Boguszowa-Gorc zrobiło się głośno, gdy po udanym debiutanckim sezonie, została okrzyknięta Sportowcem Roku 2020 Powiatu Wałbrzyskiego. Nie spoczęła na laurach i nadal intensywnie trenuje, co przynosi efekty w postaci kolejnych sukcesów.
 
- Po naszym debiutanckim sezonie startowym otworzyło się wiele nowych możliwości. W sezonie 2021 postawiliśmy sobie z Hypatką określony cel i mimo przeciwności jakie stały Nam na drodze uparcie dążymy do jego realizacji. Kolejny sezon z wielką dumą i radością startuje jako zawodniczka organizacji National Barrel Horse Association (NBHA) Poland reprezentująca Rancho Montana w Kudowie Zdrój gdzie trenuje i uczę się pod okiem swojego trenera Dariusza Rogali - mówi Edyta Wojewoda.
 
 
Gorcowianka razem ze swoją klaczą Hypatią specjalizują się w niszowej ale coraz popularniejszej dyscyplinie jeździeckiej barrel racing. Treningi, utrzymanie klaczy a także wyjazdy na zawody wiążą się z niemałymi kosztami. Dzięki odnoszonym sukcesom zawodniczka otrzymała wsparcie sponsorskie.
 
- W maju tego roku dołączyłam do zespołu polskiej firmy produkującej wysokogatunkowe pasze dla koni jako „Twarz Polskiego Żłóbu". To dzięki ogromnemu wsparciu i pomocy jaką daje mi firma Polski Żłób  razem z Hypatką mamy możliwość startować w tak licznych zawodach oraz dalej rozwijać się i zdobywać kolejne doświadczenie w tym sporcie - cieszy się Edyta Wojewoda.
 
Oprócz konkurencji Barrel Racing w tym sezonie Edyta Wojewoda debiutowała w drugiej konkurencji szybkościowej POLE BENDING (slalom wokół 6 tyczek).
W tym roku po raz pierwszy w Polsce odbyły się 3 edycje zawodów Western i Rodeo organizowanych przez Rancho SIÓDMY KOŃ w Błotnicy, Rancho Peczudo w Łomnicy i Rancho Overo w Nowej Rudzie pod nazwą SUDEZIAN RODEO CUP. Zawody przyciągnęły dużą ilość zawodników oraz kibiców. Była to także okazja to zdobycia kolejnych doświadczeń i nagród:
 
1. Edycja na Rancho SIÓDMY KOŃ: 
Barrel Race - 1 m-ce
Pole Bending - 3 m-ce
2. Edycja na Ranchu Peczudo w Łomnicy: 
Barrel Race - 2 m-ce
Pole Bending - 4 m-ce
3. Edycja Rancho Overo:
Barrel Race - 3 m-ce
Pole Bending - 2 m-ce
 
 
Wyniki na zawodach w Czechach organizowanych przez NBHA CZECH REPUBLIC: 
1 Koło Ranc Dalu Kozohlody 
Barrel Race OPEN 1 - m-ce 4D CHAMPION 
2 Koło Ranc Jeskuv Młyn Hostka
Barrel Race OPEN - 2 m-ce 4D
POLE BENDING NOVICE - 1 m-ce 1D CHAMPION 
Pole Bending OPEN 3 m-ce 3D
4 Koło Ranc Dalu Kozohlody 
Barrel Race OPEN - 2 m-ce 3D
Pole Bending NOVICE - 1 m-ce 1D CHAMPION 
Pole Bending OPEN - 5 m-ce 2D
5 Koło Ranc Jeskuv Młyn Hostka
Barrel Race OPEN - 2 m-ce 4D
Pole Bending NOVICE - 1 m-ce 1D CHAMPION 
Pole Bending OPEN - 2 m-ce 3D
 
Razem z Hypatią za cały sezon startowy zdobyły tytuł HIGHPOINT CHAMPION konkurencji BARREL RACING 4. dywizji. Również zakwalifikowaliśmy się do finałów NBHA (National Barrel Horse Association) Czech REPUBLIC które odbędą się 9 października na Ranc Jeskuv Młyn w Hostce.
 
W międzyczasie zawodniczka nadal rozwija nowe umiejętności. Wraz z Hypatią miały okazję  przejść szkolenie w kolejnej nowej konkurencji jaką jest COWBOY MOUNTED SHOOTING gdzie uczyły się pod okiem wielokrotnego mistrza Szymona Wierzchosławskiego.
 
 
- Z tego miejsca chciałabym ogromnie podziękować Firmie Polski Żłób za ogromne wsparcie za pomocną dłoń abym mogła dalej realizować  swoją pasję i nadal zdobywać nowe doświadczenia. Dziekuje mojemu trenerowi Darkowi że kolejny sezon prowadzi Nas z Hypatką i dzięki niemu osiągamy wspaniałe wyniki. Mojej rodzinie która wspiera mnie na każdym kroku. Kibicom i przyjaciołom którzy Nas dopingują na każdym wyjeździe. Oraz zawodnikom z Polski I Czech za możliwość startów w tak fantastycznym gronie. A także wszystkim organizatorom dzięki którym możemy doświadczać tak pięknych chwil - podsumowuje Edyta Wojewoda.
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno