Policjanci w nowym posterunku w Mieroszowie

Stały zespół policyjny powrócił do stacjonowania w Mieroszowie. Po kilku latach przerwy, gmina ma ponownie posterunek na swoim terenie.

Komisariat w Mieroszowie zlikwidowano w 2014 roku. Jego obowiązki przejęły jednostki z Boguszowa-Gorc i Wałbrzycha ale jak nietrudno się domyślić, nie poprawiło to efektywności pracy funkcjonariuszy.

 

Dwa lata temu postanowiono, że zarówno Mieroszów powinien mieć na swoim terenie stałe zespoły policyjne. Inwestycja w Mieroszowie już się zakończyła a funkcjonariusze wprowadzają się do nowego obiektu.

 

 

W trakcie uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przekazał na ręce kierownika Posterunku Artura Gargasa, symboliczny klucz do budynku, złożył też życzenia pomyślnej i owocnej pracy policjantkom i policjantom nowej placówki. Podkreślił, jak ważnym, na szczeblu lokalnym, jest zwiększanie dostepności Policji dla obywateli.
 
 
Posterunek wyposażony jest w nowoczesną serwerownię, całodobowy monitoring i pełne zaplecze, niezbędne dla pełniących tam służbę funkcjonariuszy. Po adaptacji istniejącego budynku powstały tam dyżurka i poczekalnia, pokój socjalny, szatnia i sanitariaty. Pracę na posterunku rozpocznie docelowo 9 policjantów.
 
 
Posterunek został otwarty dzięki środkom własnym Gminy Mieroszów, której działania wsparła Rada Miejska Mieroszowa.

 

opr.plr

źródło: Gmina Mieroszów

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno