Menu

Trwa kultowy Rajd Świdnicki-Krause

Rajd Świdnicki-Krause przyciągnął najliczniejszą stawkę w tym sezonie Motul HRSMP. Do rywalizacji na kultowych asfaltowych oesach w Górach Sowich przystąpiło 40 zawodników w 20 rajdówkach sprzed lat. W tym gronie są też szybcy kierowcy, którzy po przerwie wrócili do rywalizacji w Motul HRSMP.

Trwa kultowy Rajd Świdnicki-Krause

49. już edycja klasyka miała stanowić przedostatnią rundę Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Po zmianach w kalendarzu związanych z przełożeniem Rajdu Wisły na 22-23 października, Rajd Świdnicki-Krause jest czwartą w tym roku okazją do walki o punkty do klasyfikacji historycznego czempionatu.

 

 

Rajd Świdnicki-Krause to prawdopodobnie najlepiej znana zawodnikom runda Motul HRSMP. Zawody są częścią kalendarza historycznych mistrzostw nieprzerwanie od 2017 roku. Także i w tym roku doświadczenie z poprzednich edycji można wykorzystać. Trasa odcinków specjalnych w dużej mierze pokrywa się z ich ubiegłorocznymi wariantami.
 
 
 
Największą zmianę przeszła otwierająca zmagania próba na ulicach Świdnicy (2,75 km). Skrócony oes nie był zapętlony, a zawodnicy nie pokonywali m.in. widowiskowego szutrowego fragmentu na skraju Parku Centralnego. Oba przejazdy tego odcinkaodbyły się w sobotni wieczór. Pomiędzy nimi załogi czekało ściganie na blisko 15-kilometrowej trasie z Walimia do Michałkowej Dolnej.
 
 
 
Na dziś, przewidziano trzy próby, każda pokonywana będzie dwukrotnie. Pętle tworzą odcinki Olszyniec-Zagórze (10,95 km, od 10:15 i 14:00), Sierpnica-Kamionki (16,6 km, od 10:50 i 14:35) oraz Rościszów-Michałkowa Górna (16,85 km, od 11:45 i 15:30). Ostatnia, najdłuższa w rajdzie próba, będzie rozegrana jako Power Stage, na którym gra toczy się o dodatkowe punkty dla najszybszych duetów.
 
 
- Bardzo się cieszę, że mamy sporo załóg, najwięcej jak do tej pory w tym sezonie. Chciałbym jednak zdradzić, że to nie jest nasze ostatnie słowo. Już wiem, że do startów i powrotów szykują się kolejni zawodnicy. Od Rajdu Koszyc będziemy też mieli gości z zagranicy – utytułowaną estońską załogę Alar Hermanson/Andre Vare w pięknym BMW 2020 ti. Tym samym odradzamy się po trudnym pandemicznym sezonie 2020  – mówi Mirosław Miernik – koordynator cyklu Motul HRSMP.
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Świdnica  |   Rajd Świdnicki  |   Krause  |   samochody  |   rajdówki  |  

Legendy motoryzacji w doskonałej formie (FOTO+VIDEO)

Upał najlepiej spędzić nad wodą.

Obwodnica z lotu ptaka (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij