Menu

VIII Ogólnopolski Turniej Tenisa na Wózkach (FOTO)

Jarosław Żyła z Wrocławia wygrał tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Turnieju Tenisa na Wózkach w Szczawnie-Zdroju. Zawody przyciągnęły zawodników z całej Polski.

VIII Ogólnopolski Turniej Tenisa na Wózkach (FOTO)

- W tym roku udało się wypełnić całą drabinkę turniejową, Mieliśmy zawodników z całej Polski, między innymi z Płocka, Poznania, Wrocławia. Ja niestety w tym roku odpuściłem bo nabawiłem się kontuzji. Cieszę się jednak, że mimo pandemii udało się ten turniej zorganizować - mówi Daniel Wojtarowicz z Dolnośląskiego Stowarzyszenia Sportowców Niepełnosprawnych "Aktywni", organizator turnieju.

 

- Nasza grupa prowadzi przede wszystkim zajęcia usprawniające we Wrocławiu ale mamy bardzo prężnie działającą sekcję tu, w Szczawnie-Zdroju, dlatego organizujemy ten turniej. Chcemy zachęcić jak najwięcej osób niepelnosprawnych z tego rejonu do uprawiania sportu i spędzania z nami aktywnego czasu na kortach - mówi Jacek Wierdak, prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia Sportowców Niepełnosprawnych "Aktywni".

 

 

Obecnie osoby niepełnosprawne mają wiele możliwości do uprawiania sportu. Obiekty są coraz częściej przystosowane do ich potrzeb a dzięki stowarzyszeniom, które pomagają w aktywizacji osób niepełnosprawnych, nawet pozyskanie profesjonalnego sprzętu nie stanowi problemu.

 

- Jesteśmy w stanie pomóc sprzętowo i wygląda to coraz lepiej. Najważniejsze są chęci osoby z niepełnosprawnością, wystarczy się z nami skontaktować. Wprawdzie wózki są drogie ale dysponujemy sprzętem używanym, który nawzajem sobie wypożyczamy - dodaje Jacek Wierdak.

 

 

 

Na szczawieńskich kortach spotkało się 16 zawodników a najlepszy okazał się Jarosław Żyła z AZS AWF Wrocław. Drugie miejsce zajął Szymon Nowicki reprezentujący IKS Spartakus Koźmin Wlkp. Trzecie miejscep przypadło Stefanowi Dobaczewskiemu ze Stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisa Płock. Zwycięzca turnieju uprawia tenis już od 2001 roku i jak zapewnia trenuje co najmniej dwa, trzy razy w tygodniu. Przez 20 lat udało mu się wiele w tej dyscyplinie osiągnąć.

 

- W 2008 roku udało mi się wygrać turniej juniorski Masters we Francji w deblu. Brała w nim udział najlepsza ósemka juniorów z Europy. W okresie seniorskim zdobyłem Mistrzostwo Polski w deblu i trzecie miejsce, również w deblu. Ten sport to wspaniała forma rehabilitacji, możliwość podróżowania po świecie i spotkania z ciekawymi ludźmi - twierdzi zwycięzca szczawieńskiego turnieju Jarosław Żyła.

 

 

Jak zapowiadają organizatorzy dzięki wsparciu lokalnych samorządów udaje się organizować ten turniej cyklicznie i już teraz zapraszają na kolejną edycję w przyszłym roku a przede wszystkim do wspólnego trenowania na co dzień.

 

 

plr

foto: P.Tokarski

redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14

Komentarze

VITTORIO VALDINI (14 grudnia 2021 8:42)
DLA Jarosław Żyła I przydało się trenowanie na hali we Wrocławiu ze mną komplementy ekstra przyjeżdżałem z Bawarii z Żeby trenować z tobą . Pozdrowienia dla twojej Mamusi ????????.

Dodaj komentarz

Wałbrzych, Boguszów, Głuszyca: oddali hołd zmarłym policjantom

Oddaj krew dla dzielnego strażaka

Dlaczego w najbliższy piątek wałbrzyski Aqua Zdrój będzie w Polsacie?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij