Menu

Będzie remont wieży na Grodnie

Jest szansa, że wieża Zamku Grodno zostanie otwarta już w przyszłym sezonie turystycznym. Wieże czeka remont. 

Będzie remont wieży na Grodnie

W tym sezonie turyści niestety nie mogli obejrzeć pięknej panoramy z zamkowej wieży. Ze względów bezpieczeństwa z powodu stanu technicznego wieża została zamknięta. Obiekt wymaga naprawy - balustrada musi zostać podwyższona, naprawione musza zostać poręcze, planowany jest też remont czaszy - drewnianej nadbudowy. 

- Chcielibyśmy pozyskać środki na remont. Nie ukrywam że liczę na pieniądze z ministerstwa i Urzędu Marszałkowskiego - mówi dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, Wioletta Sowa. 

Ile pieniędzy jest potrzebnych? Kwota remontu może wynieść nawet pół miliona złotych. Jednak dobra wiadomość dla turystów jest taka, że jest duża szansa, że wieża zostanie otwarta już w przyszłym sezonie (w przyszłym roku). 


Zamek Grodno to ponad 700 lat historii. Początki średniowiecznej warowni w tym miejscu sięgają czasów Piastów Śląskich. Pod koniec XVI w. zamek został przebudowany na renesansową rezydencję. Dziś Zamek Grodno jest jedną z najważniejszych i najlepiej zachowanych warowni na terenie Dolnego Śląska. W zamku możemy zobaczyć wiele z zachowanych średniowiecznych murów, jak i niektóre z ocalałych renesansowych pomieszczeń, a widok rozciągający się z zamkowej wieży należy do jednych z najpiękniejszych w okolicy.


opr. adm
foto: Gmina Walim
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Good bye (4 października 2021 17:37)
Unia jak coś dotknie zabytkowego to zaraz sp******i. Tak było z starym książem. Tak samo Zamek Czocha. To już nie te same obiekty co 20 lat temu. Tego nie ma,tamtego nie wolno. Naprawia. Idę o zakład że drabiny już nie będzie tylko jakieś gówniane metalowe schody bo tak bezpieczniej

Dodaj komentarz

Walim  |   Zamek Grodno  |   wieża na zamku  |   remont Grodna  |   Zagórze Śląskie  |  

Uważaj w Zagórzu, bo Twoje auto wróci na lawecie

Walim: Seniorzy otrzymali Opaski Życia

History Hiking: Opuszczona ciężarówka, ukryte skarby... co skrywają...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij