Particula Veri - nowa wystawa w Starej Kopalni

Z Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni zniknęły parawany i powróciła sztuka. Po raz pierwszy w tym roku Stara Kopalnia gości w tych przestrzeniach wystawę a autorką prezentowanych prac jest Anna Bem-Borucka.

Po zamknięciu punktu szczepień Centrum Ceramiki Unikatowej powróciło do swojej pierwotnej funkcji i choć mamy już październik to jest to pierwsza w tym roku nowa wystawa w tych przestrzeniach.
 
- Jest to wyjątkowa wystawa, bo powstała przy współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, bez której nie bylibyśmy w stanie zaprezentować obiektów rzeźbiarskich i innych dzieł naszej artystki - mówi Piotr Micek, kierownik Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni.
 
 
Rozmowy odnośnie ściągnięcia tej wystawy do Wałbrzycha trwały już od czterech lat. Sporym wyzwaniem była operacja logistyczna związana z transportem rzeźb, które podziwiać możemy na zewnątrz, przed budynkiem. Autorką wystawy "Particula Veri / cząstka prawdy" jest Anna Bem-Borucka.
 
- Artystka na co dzień zajmuje się fotografią, rysunkiem, a także rzeźbą. U nas prezentuje zarówno rysunki, jak i rzeźby w przestrzeni zewnętrznej. To jedna z tych wystaw, która angażuje naszą przestrzeń zewnętrzną na terenie Starej Kopalni. Możemy zobaczyć prace wykonane między innymi z kamienia. W samej galerii prezentujemy prace wielkoformatowe, rysunki, tkaniny i papier czerpany - wymienia Piotr Micek.
 
 
Wystawa będzie gościć w Starej Kopalni do 9 grudnia tego roku. Galeria czynna jest w godzinach od 10:00 do 17:00.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno