Gala MMA w Aqua Zdroju - Contender Fight Night 5

Po serii czterech udanych imprez sportowych w regionie piąta gala MMA organizowana przez klub sportowy Contender zawita do Wałbrzycha a wraz z nią emocjonujące widowisko serwowane przez walecznych zawodników.

Mieszane sztuki walki zyskują coraz większą popularność. Starcia w oktagonie niejednokrotnie są bardziej widowiskowe od klasycznego boksu, dlatego imprezy te przyciągają rzesze kibiców. Wałbrzyszanie będą mieli okazję przekonać się na własne oczy, jakie emocje budzą walki w klatce, ponieważ profesjonalna gala, która zwiedziła już kilka miast na Dolnym Śląsku, po raz pierwszy zawita do Aqua Zdroju.
 
- Gala sztuk walki pod nazwą Contender Fight Night 5 odbędzie się 15 października. Gala odbywa się w całości w formule MMA. Zaplanowaliśmy 13 walk w tym jedną kobiecą. Wszystkie w formułach zawodowych i półzawodowych - zaprasza Paweł Oleksy, organizator Contender Fight Night.
 
 
Już od pierwszej edycji organizatorzy stawiali na profesjonalną oprawę swoich imprez, więc nie odbiegają one od tego, co można oglądać w telewizji. Kibice mogą liczyć na prawdziwe sportowe widowisko, jakiego w Wałbrzychu jeszcze nie było.
 
- Nasza gala formatem zaczyna dorównywać do największych imprez w kraju. Zawsze mamy profesjonalny skład sędziowski i techniczny. Do tego zapraszamy zawodników, którzy mają doświadczenie i osiągają duże sukcesy na imprezach amatorskich, ale także tych, którzy mieli okazję bić się na dużych imprezach mainstream'owych. Zawodnicy to naprawdę wysoka półka, bo mamy aż sześć walk zawodowych, w pełni profesjonalnych, trzy razy po pięć minut, na pełnych zasadach MMA - wymienia Paweł Oleksy.
 
 
Sam pomysł organizacji takiej gali w regionie zrodził się na fali popularności tego sportu. Choć impreza klubu Contender jest stosunkowo młoda, to zdążyła zawitać w kilku miastach w regionie i wszędzie cieszyła się sporą popularnością.
 
- Pierwszą galę zorganizowaliśmy w 2018 roku i przeszła nasze oczekiwania. Okazało się, że mamy tutaj deficyt tego typu imprez. Są tu liczne kluby i wielu zawodników, którzy mogą występować na dużych imprezach. Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem, więc poszliśmy do przodu i zorganizowaliśmy drugą, trzecią i czwartą galę, która miała miejsce w lipcu tego roku, po pandemicznej przerwie. Naturalną siłą rzeczy było, że spotkamy się w Wałbrzychu, bo mamy tu największą i najnowocześniejszą halę w regionie. Mamy wielu zawodników z Wałbrzycha. Już za parę dni widzimy się na hali Aqua Zdrój - zaprasza Paweł Oleksy.
 
 
Bilety na galę są jeszcze dostępne na stronie kupbilecik.pl.
 
 
plr
foto/video: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno