Koronawirus: 5 tys. zachorowań pod koniec października
Ponad  2 tysiące nowych zakażeń koronawirusem, 88 na Dolnym Śląsk.  Minionej doby, jak podaje Ministerstwo Zdrowia, zmarły 33 osoby. Rzecznik resortu mówi, że pod koniec października musimy się liczyć się z ok. 5 tys. przypadków dziennie.

 
 
 
Mamy 2 085 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: lubelskiego (399), mazowieckiego (346), podlaskiego (268), śląskiego (130), 
zachodniopomorskiego (125), małopolskiego (122), łódzkiego (112), pomorskiego (93), 
podkarpackiego (89), dolnośląskiego (88), wielkopolskiego (75), warmińsko-mazurskiego (70), kujawsko-pomorskiego (58),  świętokrzyskiego (38),  lubuskiego (27), opolskiego (20). 25 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID19 zmarły 3 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 30 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem 2 914 962/75 774 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).


Czy będą obostrzenia ? 

- Wskaźnik zajętych łóżek będzie dla nas głównych wyznacznikiem tego, jak dalej mamy się posuwać w zakresie różnego rodzaju możliwych obostrzeń – zapowiedział w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
 
Jak mówił rzecznik MZ, obłożenie szpitali jest na poziomie około 28 procent, a porównując to mniej więcej do sytuacji sprzed roku, mamy o tysiąc mniej zajętych łóżek, więc jeżeli nawet rośnie nam drastycznie liczba zakażeń, to nie przybywa nam aż tak dużo zajętych łóżek, co odróżnia tę falę od fal poprzednich.
 
Poinformował, że pod koniec października należy liczyć się z dobową liczbą zakażeń liczącą 5 tys. przypadków.
 
- Na pewno to 5 tys. zakażeń na koniec października to nie będzie finał tej IV fali. Prawdopodobne scenariusze to jest 15-20 tys. zakażeń. To jest najbardziej prawdopodobny scenariusz, ale są oczywiście scenariusze pesymistyczne, w których możemy dojść nawet do 40 tys. zakażeń – wskazał.

Dodał, że szczyt tej fali może nastąpić pod koniec listopada lub w pierwszej połowie grudnia.
Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
źródło: Ministerstwo Zdrowia
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno