Tytuł ''Turystyczny Produkt Roku 2021'' dla Świdnicy
Miasta Świdnica oraz Trutnov w Czechach otrzymały nagrodę Turystyczny Produkt Roku 2021 za realizację projektu Turystyka Wspólna Sprawa, w tym cyklu konferencji dotyczących rozwoju polsko-czeskiego pogranicza.

 
W pierwszym dniu konferencji Kongresu Turystyki Polsko-Czeskiej w Świdnicy wręczono tytuły „Przyjazna Gmina 2021” a także nagrodzono najlepsze produkty i usługi turystyczne mijającego roku. Przyznano również nagrody dla podmiotów wyróżniających się w działalności turystycznej na polsko-czeskim pograniczu. Przyznała je kapituła konkursu wyłoniona w ramach projektu „Turystyka wspólna sprawa”, w dwóch kategoriach: produktu turystycznego polsko-czeskiego pogranicza oraz usługi turystycznej polsko-czeskiego pogranicza.
 
Świdnica nagrodzona
Miasta Świdnica oraz Trutnov w Czechach otrzymały nagrodę Turystyczny Produkt Roku 2021 za realizację projektu Turystyka Wspólna Sprawa, w tym cyklu konferencji dotyczących rozwoju polsko-czeskiego pogranicza.

Przyjazna Gmina 
To ogólnopolski program, który redakcja Forum Biznesu po raz trzynasty skierowała do polskich miast i gmin. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych samorządów w Polsce, promocja i wspieranie sprawdzonych rozwiązań oraz nowych projektów w zakresie gospodarczym, społecznym, ekologicznym, turystyczno-przyrodniczym i historyczno-kulturowym. 
 
Poprzez ten program prezentowane są sukcesy polskich miast i gmin, wiele uwagi poświęcone jest roli samorządów w kontekście euroregionalnego funkcjonowania, nowoczesnych rozwiązań, jakie gminy wprowadziły, by podnieść poziom życia mieszkańców i atrakcyjność inwestycyjną, gwarantującą wzrost gospodarczy. Promowanie polskich miast i gmin jest elementem niezbędnym w tworzeniu ich silnej pozycji konkurencyjnej, zarówno na poziomie ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Program „Przyjazna Gmina” nakreśla pełniejszy obraz przemian, jakie zachodzą w gminach oraz pozwala na pozyskanie nowych obszarów współpracy.
 
Statuetki Przyjazna Gmina 2021 odebrali:
- w kategorii gmina wiejska - Gminy Hażlach, woj. śląskie  - za skutecznie zabieganie o środki zewnętrzne i inwestowanie ich w innowacyjne projekty 
- w kategorii gmina miejsko-wiejska o charakterze wielobranżowym - Gmina Rzgów za zrealizowane w ostatnim czasie inwestycje infrastrukturalne oraz profesjonalną i kompleksową obsługę inwestorów
- w kategorii eko-gmina miejska o charakterze przemysłowo-handlowym dla miasta Będzin woj. śląskie za kampanię edukacyjno-ekologiczną „Ochrona różnorodności biologicznej” w ramach projektu Zagłębiowski Park Linearny
- w kategorii gmina miejska o charakterze wielobranżowym dla Piotrkowa Trybunalskiego za Miejską Bibliotekę Publiczną „Mediatekę” – nowoczesne centrum nauki i kultury
- w kategorii gmina miejsko-wiejska o charakterze rolniczo-przemysłowym - Miasto Tarczyn za wdrożony program szeregu udogodnień dla przedsiębiorców mających na celu przeciwdziałanie skutkom „covidowych” obostrzeń
 
- Specjalne wyróżnienie - Samorządowy Lider Zarządzania 2021 przyznano burmistrz Tarczyna Barbarze Galicz.

 
Turystyczny Produkt i Turystyczna Usługa Roku 2021
Idea nagrodzenia najlepszych produktów i usług dedykowanych uczestnikom 
i organizatorom turystyki w Polsce powstała sześć lat temu w Świdnicy podczas Kongresu Turystyki Polskiej, kiedy redakcja Forum Biznesu dołączyła do grona partnerów wydarzenia. 
 
Celem programu jest promocja usług i produktów z branży turystycznej, które reprezentują najwyższe standardy oraz gwarantują klientom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie. 
 
Laureatami nagród za działania, projekty, produkty i usługi turystyczne w 2021 roku, zostali:
 
W kategorii Turystyczny Produkt: 
- Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu za wystawę w Centrum Edukacji Ekologicznej 
- Centrum Nauki i Techniki EC1 z Planetarium EC1
- Farma Iluzji sp. z o.o. z miejscowości Mościska w woj. mazowieckim za realizację programu „Akcja Integracja na Farmie Iluzji”
- Gminy: Jedlina-Zdrój, Głuszyca i Walim, woj, dolnośląskie, za projekt ROWEROWA 500
- Dolnośląska Organizacja Turystyczna za portal sprzedażowy www.dolnyslask.travel.pl
- Biebrzański Park Narodowy za ścieżkę edukacyjną „Szuszalewo – Nowy Lipsk” 
 
W kategorii Turystyczna Usługa Roku:
- Centrum nauki Hevelinum w Gdańsku za ofertę historyczną Hevelianum 
- Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis we Wrocławiu za świadczone usługi edukacyjne
- Żegluga Ostródzko-Elbląska Sp. z o.o. w Ostródzie za rejs pasażerski statkami Żeglugi
- Ostródzko-Elbląskiej po odcinku pochylniowym oraz przez jezioro Druzno między Elblągiem a Buczyńcem
- Miasto Wałbrzych za EXPLORE WAŁBRZYCH
- Biebrzański Park Narodowy za usługi Punktu Informacji Turystycznej Biebrzańskiego Parku Narodowego
 
Nagrody Produkt Turystyczny Polsko-Czeskiego Pogranicza otrzymali:
- Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym
- Park Miniatur MiniEuroland z Kłodzka
- Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej za projekt „Rozwój ruchu turystycznego i geoturystyki w regionie Sudetów Środkowych“
- Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej za Singletrack Glacensis Trutnov Trails (Trutnowskie Trasy)
- Rýbrcoul - duch hor, z. s.. Rýbrcoul - duch gór, z. s.)
 
Nagrody Usługa Turystyczna polsko-czeskiego pogranicza przyznano:
- Biuro Podróży Eltur z Wrocławia
- Rekreační areál Dolce (Teren rekreacyjny Dolce)
- Informační centrum Veselý Výlet v Peci pod Sněžkou a v Temném Dole (Centrum Informacji Veselý Výlet w Temném Dole i Pecu pod Sněžkou)
 
opr. kat
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno