Festiwal Stanisława Lema zagości w Starej Kopalni

To będzie prawdziwa gratka dla miłośników fantastyki i futurologii! Niepowtarzalne spotkanie z twórczością Stanisława Lema już w najbliższą sobotę 9 października w kawiarni Sztygarówka w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia! 

Z okazji Roku Lema wydarzeń związanych z twórczością i życiem Stanisława Lema nie zabraknie również w Wałbrzychu. Już w najbliższą sobotę – 9 października Kawiarnia Sztygarówka działająca na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu zamieni się w miejsce pełne wydarzeń poświęconych twórczości pisarza. 
 
Organizatorzy wydarzenia zapraszają już od godziny 12:00 gdzie na specjalnie przygotowanej scenie odbędzie się m.in. spotkanie z dziennikarzem i pisarzem – autorem biografii - „Lem – życie nie z tej ziemi” Wojciechem Orlińskim oraz poetą, krytykiem autorem wywiadu rzeki ze Stanisławem Lemem „Tako rzecze Lem” - Stanisławem Beresiem. Na festiwalu będzie można zobaczyć również prace oraz samego wykonawcę modeli satelity LEM – nauczyciela, projektanta – Stanisława Zawadzkiego. 
 
Wśród atrakcji na scenie odegrana zostanie inscenizacja artystyczna pt. „Ratujmy kosmos” w wykonaniu Michała Koseli – aktora wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego. Imprezie w Starej Kopalni towarzyszyć będą wystawy i ekspozycje poświęcone twórczości Stanisława Lema oraz stoiska z literaturą i loterie z niespodziankami. 
 
Atrakcji nie zabraknie. Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie ComposigArt, a partnerami Wydawnictwo Literackie,  Stara  Kopalnia,  Wydawnictwo Czarne oraz Gmina Wałbrzych, która dofinansowała wydarzenie. 
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno