Menu

Spacer z flagami po Piaskowej Górze

Przekonywali przechodniów, że nie może być Uni Europejskiej bez Polski - członkowie stowarzyszenia Polska 2050 urządzili niedzielny spacer po Piaskowej Górze z flagami Polski i Unii Europejskiej.


 

Spacer z flagami po Piaskowej Górze

Przed zegarem na Piaskowej Górze pojawiło się zaledwie kilkanaście osób ze Stowarzyszenia Polska 2050. Niedzielny spacer był gestem poparcia dla obecności Polski w Unii Europejskiej. Członkowie stowarzyszenia i sympatycy rozdawali karteczki z hymnem Polski i hymnem Unii Europejskiej. Przekonywali przechodniów, że nie może być UE bez Polski oraz Polski bez UE, bo Unia to My! 

Z kolei w niedzielę wieczorem wałbrzyszanie spotkali się przed ratuszem na Placu Magistrackim, gdzie manifestowali przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził wyższość polskiego prawa nad unijnym. 

- Wszystkich przywiodła tu myśl, że Polska jest w Unii Europejskiej. To jest najważniejsze. Wielu z was, tak jak ja w noc 2004 roku płakało ze szczęścia. Dzisiaj przychodzi nam zagryźć zęby i powiedzieć NIE. Nie damy się. Nie damy się wypchnąć z Europy.  -  mówił prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Więcej przeczytasz TUTAJopr. adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ad (12 października 2021 21:50)
Unia Europejska została nakreślona przez Niemców przed wybuchem wojny,na wypadek jej przegranej
Jarek (12 października 2021 7:07)
Dla mnie UE to nic innego jak faszyzm XXI wieku
Hahahaha (12 października 2021 1:50)
ruch Hołowni zapowiadał się nawet dobrze ale jak wybierają na swoich przedstawicieli takie osoby jak Gnący i Orpel to ja dziękuję, Kamilek którego całe życie tatuś musi za uszy ciągnąć i załatwiać stołeczki żeby mógł realizować swoje niczym nie uzasadnione ambicje.
Felek (11 października 2021 20:51)
Cytuję użytkownika: Konstytucja
"gdzie manifestowali przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził wyższość polskiego prawa nad unijnym". Czy Pan Redaktor rozumie, co napisał? TK nie wydaje decyzji, tylko wyroki. Zna Pan ten wyrok i uzasadnienie? Zna Pan traktaty?
Tego nie rozumie redaktor co wymagać od tych ,którzy protestują.Wiekszosc z amnezja !Idą to ja też,a co.Tak jak w słusznie minionych czasach.Za czym pani stoi w kolejce?Za tym samym co pani.
Jacek (11 października 2021 19:37)
Jedźcie z Hołownią do Turowa domagać się zamknięcia elektrowni,czego domaga się STUE.
Jajo (11 października 2021 17:41)
Haha, lewica razem z Hołownią... Przykładowo otwieracie swoją firmę, a po kilku latach każą Wam ją zamknąć, bo jest wbrew "ustaleniom" UE, też będziecie przeciwni wyjścia z UE?
TYLKO PYTAM (11 października 2021 16:57)
CZY NIEMCY MOGA OPLACAC CAMPUSY POLITYKOW PO, BY POTEM POLITYCY PO REALIZOWALE CELE NIEMIECKIEGO RZADU?? NP, OPILOWYWANIE POLAKOW Z ICH PRAW KONSTYTUCYJNYCH???
TYLKO PYTAM - SLUGUSY NIEMIECKIE PILUJA POLAKOW (11 października 2021 16:36)
PEDO-PO CZY PYTALISCIE POLAKOW, CZY WAM POZWOLILI ZRZEKAC SIE PRAW KONSTYTUCYJNYCH W ICH IMIENIU? KTO WAM DAL PRAWO DO OPILOWYWANIA POLAKOW Z ROZKAZU NIEMIECKIEGO Z ICH PRAW KONSTYTUCYJNYCH? KTO WAM NA TO POZWOLIL ZDRADZIECKIE MORDY? JAKIES REFERENDUM BYLO? POLACY UZNALI, ZE JUZ NIE CHCA BY KONSTYTUCJA BYLA ICH PRAWEM NAJWAZNIEJSZYM CZY O CO CHODZI? TAK TYLKO NA ROZKAZ Z NIEMIEC CHCECIE POLAKOW OPILOWAC Z ICH PRAW KONSTYTUCYJNYCH? KTO WAM NA TO POZWOLIL? MERKEL ROZKAZ DALA I MYSLICIE ZE MOZECIE?
gohciu (11 października 2021 15:55)
"dr.POdMurek" w noc 2004 r. płakał ze szczęścia. Bo zrzucił przyciasne obuwie, komediant.
NIE OBRAZ CIE TO, ZE UE I TSUE (11 października 2021 15:50)
Cytuję użytkownika: Hydra
Cytuję użytkownika: NIE UFAJ KOMUCHOM, SLUGUSOM NIEMIECKIM. MASZ MOZG?
TO UFAJ SWOJEMU ROZUMOWI!! CZYTAC POTRAFISZ? TO SPRAWDZ SAM CO WYROK TSUE MOWI: Tym samym zgodnie z zasada pierwszenstwa prawa UE okolicznośc, że panstwo członkowskie powoluje sie na przepisy prawa krajowego, NAWET JESLI SA ONE RANGI KONSTYTUCYJNEJ, nie moze naruszac jednosci i skutecznosci prawa UE. JAK SAM WIDZISZ ZDRAJCY I SPRZEDAWCZYKI CIE OKLAMUJA I SPRZEDAJA TWOJE PRAWA KONSTYTUCYJNE. WYROK TSUE INGERUJE WPROST W POLSKA KONSTYTUCJE. INGERUJA W KONSTYTUCJE NAD GLOWAMI POLAKOW!!!!!
Będzie rozwód z powodów niezgodności charakterów? Jeżeli prawo UE i Polski kolidują to nie widzę innego wyjścia jak ... rozwód. Nikt nas siłą nie trzyma w UE a pieniądze... cóż one znaczą, raz są raz ich nie ma... Dlaczego mamy rezygnować z praw z których nie chcemy rezygnować a nawet rezygnacja z nich nas obraża? Co z tego mamy?
OBDZIERA CIE Z PRAW KONSTYTUCYJNYCH? SPLYWA TO PO TOBIE PASTUCHU NIEMIECKI?? ZA EURO SPRZEDALES KONSTYTUCYJNE PRAWA POLAKOW??? WIEC CZYM SIE ROZNISZ OD TARGOWICY, CO SPRZEDALA MOSKWIE KONSTYTUCJE 3 MAJA?? JAK MOZNA SPRZEDAWAC KONSTYTUCJE POALKOW, ZA KTORA TYLE KRWI PRZELALISMY, I MOWIC JESZCZE PUBLICZNIE, ZE JEST SIE PATRIOTA... A KTO NIE SPRZEDAJE KONSTYTUCJI RP, TO ZDRAJCA JESZCZE HEHEHEHE. WYKOLEJENCY. NO I CO?? MASZ MOZG? WYROK TSUE INGERUJE W KONSTYTUCJE, W TWOJE PRAWA. I CO? NIC? SPLYNELO?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

W nowych parkomatach zapłacisz nawet karę...

Gmina Walim skutecznie walczy o pieniądze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij