Koronawirus: ponad 900 nowych zachorowań
Ponad 900 nowych zakażeń, 34 na Dolnym Śląsku. Ostatniej doby nie zmarła żadna osoba zakażona COVID-19 - informuje Ministerstwo Zdrowia. Prawie 2,5 tysiąca zakażonych koronawirusem w szpitalach. 

 
 
Mamy 903 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: 
mazowieckiego (215), lubelskiego (157), podlaskiego (76), zachodniopomorskiego (65), 
małopolskiego (53), pomorskiego (46), śląskiego (44), wielkopolskiego (43), łódzkiego (38), dolnośląskiego (34), podkarpackiego (31), kujawsko-pomorskiego (27), warmińsko-mazurskiego (20), świętokrzyskiego (13), lubuskiego (12), opolskiego (10). 19 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
 
Z powodu COVID19 nie zmarła żadna osoba, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami również nie zmarła żadna osoba. 
 
Liczba zakażonych koronawirusem 2 923 304 / 75 869 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
W szpitalach są 2 423 osoby z COVID-19, w tym 231 pacjentów podłączonych do respiratorów. 11 września hospitalizowanych było 666 chorych z COVID-19.
 
Na kwarantannie przebywa 96 742 osób, wyzdrowiało dotąd 2 669 688 zakażonych.

 

Jesień będzie pierwszym testem wyszczepienia populacyjnego, czyli tego, jak szczepionka realnie chroni przed hospitalizacjami i zgonami w populacji – mówi specjalista ds. chorób zakaźnych prof. Miłosz Parczewski.
 
- Liczba hospitalizacji osób zakażonych koronawirusem rośnie powoli. System spokojnie wchłania te osoby, które wymagają hospitalizacji i leczy je. To nadal stan równowagi – część pacjentów zdrowieje, zwalniają łóżka, są przyjmowane inne osoby – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową prof. Miłosz Parczewski.
 
Zaznaczył, że każde zwiększenie liczby pacjentów na oddziale zakaźnym wiąże się z ograniczeniami w dostępie do innych oddziałów, ale obecnie sytuacja nie jest dramatyczna – we wszystkich województwach są m.in. łóżka w szpitalach tymczasowych.
 
Dodał, że liczby hospitalizowanych pacjentów w okresie jesienno-zimowym będą z pewnością jeszcze trochę rosły.
 
- Trzeba pamiętać, że jesień będzie pierwszym testem wyszczepienia populacyjnego, czyli tego, jak szczepionka realnie chroni przed hospitalizacjami i zgonami w populacji. Wiemy, że szczepionki wielokrotnie zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu choroby  – podkreślił prof. Parczewski.
Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
źródło: Ministerstwo Zdrowia
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno