Płatności zbliżeniowe w autobusach coraz popularniejsze

Wałbrzyszanie przekonują się do płatności zbliżeniowych w komunikacji miejskiej. Jak informuje firma, która wdrażała nowe systemy, z każdy miesiącem użytkowników przybywa.

Dane dotyczące sprzedaży biletów w nowym systemie przekazał portal cashless.pl, śledzący rozwój płatności zbliżeniowych w Polsce. Okazuje się, że w sierpniu terminale w autobusach obsłużyły łącznie ponad 16 tysięcy transakcji na kwotę prawie 40,5 tys. zł. We wrześniu liczba transakcji wzrosła do prawie 23 tysiecy, a wartość sprzedaży osiągnęła 57 tys. zł. Średnio każdy terminal przyjął płatności w kwocie 700 zł w sierpniu i ponad 1000 zł we wrześniu. Przypominamy, że wdrożenie systemu kosztowało niespełna 140 tysięcy złotych, zatem już wkrótce inwestycja powinna się zwrócić.
 
Czytaj więcej:
 
Przypominamy, że terminale w pełnym zakresie funkcjonują w wałbrzyskiej komunikacji miejskiej od lipca. Pozwalają na łatwy zakup biletów godzinnych lub całodniowych (w tym również ulgowych) z użyciem kart płatniczych lub telefonów z funkcją płatności zbliżeniowej.
 
Korzystaliście już z tych urządzeń? Czy faktycznie ułatwiają poruszanie się wałbrzyskimi autobusami?
 
opr.plr
źródło: cashless.pl
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno