CFN 5: Obiecujący zawodnicy i lokalni fighterzy MMA zmierzą się w Wałbrzychu

Piąta gala MMA organizowana przez klub sportowy Contender zawita do Wałbrzycha. Już 15 października zawodnicy zmierzą się w Aqua Zdroju. 

- Jest to pierwsza gala, która odbędzie się w Wałbrzychu. Jest przewidziane 13 walk. Wszystkie w formule MMA. 5 walk w formule zawodowej i chyba 8 walk w formule semi pro. Wszystkie walki zakontraktowane są na 3 rundy. W zależności od tego, czy są to walki zawodowe czy półzawodowe – rundy mogą trwać 5 bądź 3 minuty. - mówi zawodnik MMA, Arkadiusz Maziakowski.
 
- Tak naprawdę każdy zawodnik jest znany lokalnie, wśród swojej publiczności. Część zawodników miała przyjemność występować na większych galach. -  mówi zawodnik MMA, Artur Gałecki
 
Lokalni zawodnicy skrzyżują rękawice z przyjezdnymi. 
 
- Można powiedzieć, że jest taka niepisana zasada, by lokalni zawodnicy mierzyli się z przyjezdnymi. Na co dzień mamy możliwość wszyscy ze sobą trenować, sparować. Jeśli chodzi o takie eventy, to największa przyjemność spotkać się w ringu lub octagonie z przeciwnikiem na co dzień nieznanym. - mówi zawodnik MMA, Arkadiusz Maziakowski.
 
Przygotowania do walk trwają około 12 tygodni. Każdy z fighterów musi być przygotowany na różne scenariusze walk. 
 
-Tak naprawdę w MMA wszyscy zawodnicy są już wszechstronni. Nie ma podziału na parter i stójkę. Nie ma tak, że trenujemy jedną płaszczyznę. Wiadomo, że są zawodnicy, którzy preferują walkę w stójce lub parterze. Walki nie zawsze idą po myśli, więc trzeba być przygotowanym na wszystko.  -  mówi zawodnik MMA, Artur Gałecki
 
Kogo zobaczymy na Gali?
 
- Pozwolę sobie wymienić mojego kolegę Artura Gałeckiego, który stoczy na Gali CFN 5 walkę wieczoru. Jest już bardzo doświadczonym zawodnikiem w MMA. Ma bardzo długą przeszłość, jeżeli chodzi o sporty stójkowe. Myślę, że na tą walkę będzie można mocno czekać. Kolejnym obiecującym zawodnikiem, a raczej zawodniczką jest nasza koleżanka z klubu, Natalia. Będzie miała walkę przed Arturem. Myślę, że jest o to jedna z bardziej perspektywicznych zawodniczek w  regionie i oby wschodząca gwiazda kobiecego MMA.  - mówi zawodnik MMA, Arkadiusz Maziakowski.
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno