Menu

Ponad 4 tys podpisów w obronie doktora Szełemeja

Ponad 4 tys podpisów udało się zebrać pod petycją o przywrócenie do pracy zwolnionego dyscyplinarnie doktora Romana Szełemeja.

Ponad 4 tys podpisów w obronie doktora Szełemeja
Zbiórka podpisów została zorganizowana bezpośrednio po informacjo o zwolnieniu Romana Szełemeja ze szpitala im. Sokołowskiego. Organizatorzy zebrali podpisy w tydzień. 
 
- Doktor Szełemej został zwolniony z pracy jako lekarz, wyjątkowy człowiek, który nie tylko budował i wspierał, ale i dbał o ten szpital. Zabiegł o to, by ten szpital się rozwijał. Przede wszystkim łączymy to zwolnienie z aspektem wyłącznie politycznym. To powinno zostać naprawione. Powinien być przywrócony do pracy i nadal działać w szpitalu i leczyć ludzi. Wspieramy go i uważamy, że dyrektor szpitala powinna to zrozumieć. - mówi radna, Alicja Rosiak. 
 
Treść petycji:
 
My podpisani pod petycją w sprawie dyscyplinarnego zwolnienia z pracy Pana doktora Romana Szełemeja, pragniemy wyrazić oburzenie i stanowczy protest wobec postępowania dyrekcji szpitala. Uważamy tę decyzję za skandaliczną i niesprawiedliwą wobec człowieka, lekarza, managera służby zdrowia, który poświęcił ostatnie 36 lat życia służbie pacjentom Wałbrzycha i regionu. Wielu z nich zawdzięcza mu życie. Wobec niepodważalnych zasług doktora Romana Szełemeja – pozbawienie szpitala jego umiejętności, to wielki cios wymierzony w obecnych i przyszłych pacjentów. Żądamy zmiany decyzji i przywrócenia do pracy Pana doktora Romana Szełemeja. - czytamy w petycji. 
 
Przypomnijmy, że Roman Szełemej poszedł do sądu. Tam będzie walczył o swoje przywrócenie do pracy. 
 
 
- Ludzie podpisywali tę listę ochoczo. Mówili, że zawdzięczają życie Romanowi Szełemejowi. Nie było problemów, by tę listę podpisywali. Wszyscy boimy się, że ten szpital, który jest opoką dla zdrowia mieszkańców zostanie zniszczony, jak wiele rzeczy w tym kraju. Dlatego mieszkańcy wspierają doktora Szełemeja. Wiemy, że Pan prezydent podał sprawę do sądu. Sąd się tym zajmie, eżeli rządzący sami nie dojdą do wniosku, że popełnili błąd – mówi radny Piotr Kwiatkowski. 
 
Petycja zostanie złożona na ręce dyrektor szpitala Adriany Tomusiak. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Iwona Hartwich (14 października 2021 20:14)
...()"To nie jest protest polityczny".
czytelnik (14 października 2021 11:55)
Cytat z powieści POTOP Sienkiewicza:"Rzeczpospolita to postaw czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hiperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw naokoło. A my z księciem wojewodą powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi się i nam tyle zostać w ręku, aby na płaszcz wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy". Podstawić pod w/w współczesne kraje europejskie i polskie i wałbrzyskie realia i okazuje się Sienkiewicz był wizjonerem.
Doktryna Neumanna. (14 października 2021 11:47)
Donald Tusk: "ten człowiek ciężko haruje na pomyślność mieszkańców". Neumann: "Dopóki jesteś w platformie sądy nic ci nie zrobią a my będziemy ciebie bronić jak niepidległości".
Psychiatra-amator (14 października 2021 11:42)
Takie poprcie i 4 tyś podpisów w obronie to fachowo nazywa się SYNDROM SZTKHOLMSKI.
Psychiatra-amator (14 października 2021 11:42)
Takie poprcie i 4 tyś podpisów w obronie to fachowo nazywa się SYNDROM SZTKHOLMSKI.
Psychiatra-amator (14 października 2021 11:42)
Takie poprcie i 4 tyś podpisów w obronie to fachowo nazywa się SYNDROM SZTKHOLMSKI.
Psychiatra-amator (14 października 2021 11:42)
Takie poprcie i 4 tyś podpisów w obronie to fachowo nazywa się SYNDROM SZTKHOLMSKI.
Fen (14 października 2021 11:39)
Teraz rozumiem powód zamknięcia aresztu na Słowackiego.
4000 POdpisów. (14 października 2021 11:35)
Za kradzież w markecie kilku pomidorów wartości kilku złotych złapanemu grozi 2 lata odsiadki.A ile lat grozi za pobieranie nienależnego wynagrodzenia za fikcyjne godziny pracy na niekorzyść pracodawcy?No tak, duży może więcej.
? (14 października 2021 11:28)
To zapewne wspólnicy.Co na to CBA?
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

petycja  |   sad  |   podpisy  |   walbrzych  |   szelemej  |   zwolniony  |  

Wałbrzych będzie rozdawał tabletki z jodkiem. Na wypadek...

Jesienne kolory w Wałbrzychu (FOTO)

Zderzenie na Uczniowskiej. Kierowcy z mandatami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij