Ponad 4 tys podpisów w obronie doktora Szełemeja

Ponad 4 tys podpisów udało się zebrać pod petycją o przywrócenie do pracy zwolnionego dyscyplinarnie doktora Romana Szełemeja.

Zbiórka podpisów została zorganizowana bezpośrednio po informacjo o zwolnieniu Romana Szełemeja ze szpitala im. Sokołowskiego. Organizatorzy zebrali podpisy w tydzień. 
 
- Doktor Szełemej został zwolniony z pracy jako lekarz, wyjątkowy człowiek, który nie tylko budował i wspierał, ale i dbał o ten szpital. Zabiegł o to, by ten szpital się rozwijał. Przede wszystkim łączymy to zwolnienie z aspektem wyłącznie politycznym. To powinno zostać naprawione. Powinien być przywrócony do pracy i nadal działać w szpitalu i leczyć ludzi. Wspieramy go i uważamy, że dyrektor szpitala powinna to zrozumieć. - mówi radna, Alicja Rosiak. 
 
Treść petycji:
 
My podpisani pod petycją w sprawie dyscyplinarnego zwolnienia z pracy Pana doktora Romana Szełemeja, pragniemy wyrazić oburzenie i stanowczy protest wobec postępowania dyrekcji szpitala. Uważamy tę decyzję za skandaliczną i niesprawiedliwą wobec człowieka, lekarza, managera służby zdrowia, który poświęcił ostatnie 36 lat życia służbie pacjentom Wałbrzycha i regionu. Wielu z nich zawdzięcza mu życie. Wobec niepodważalnych zasług doktora Romana Szełemeja – pozbawienie szpitala jego umiejętności, to wielki cios wymierzony w obecnych i przyszłych pacjentów. Żądamy zmiany decyzji i przywrócenia do pracy Pana doktora Romana Szełemeja. - czytamy w petycji. 
 
Przypomnijmy, że Roman Szełemej poszedł do sądu. Tam będzie walczył o swoje przywrócenie do pracy. 
 
- Ludzie podpisywali tę listę ochoczo. Mówili, że zawdzięczają życie Romanowi Szełemejowi. Nie było problemów, by tę listę podpisywali. Wszyscy boimy się, że ten szpital, który jest opoką dla zdrowia mieszkańców zostanie zniszczony, jak wiele rzeczy w tym kraju. Dlatego mieszkańcy wspierają doktora Szełemeja. Wiemy, że Pan prezydent podał sprawę do sądu. Sąd się tym zajmie, eżeli rządzący sami nie dojdą do wniosku, że popełnili błąd – mówi radny Piotr Kwiatkowski. 
 
Petycja zostanie złożona na ręce dyrektor szpitala Adriany Tomusiak. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno