Contender Fight Night - MMA w Aqua Zdroju

Już w najbliższy piątek Aqua Zdrój stanie się areną zmagań mieszanych sztuk walki. W oktagonie zmierzy się 26 zawodników w tym dwie kobiety. Będzie to pierwsza gala zawodowa w naszym mieście.

Galę organizuje klub Contender z Kamiennej Góry. Będzie to piąta odsłona zmagań, które gościły już w kilku miastach regionu. Wydarzenie w Wałbrzychu ma być kolejnym krokiem milowym w stronę promocji sportów walki.
 
- Jest to nasza piąta gala a zaczynaliśmy w 2018 roku od małej imprezy w Kamiennej Górze, skąd pochodzimy i gdzie mamy nasz klub, który z biegiem lat osiąga coraz większe sukcesy. Nasza pierwsza impreza była bardzo dobrze przyjęta, dlatego organizowaliśmy kolejne, które cieszyły się coraz większym zainteresowaniem. Przychodzi coraz większa publika a my zapewniamy coraz większy rozmach. Przyjeżdżają już do nas zawodnicy nie tylko z Polski, ale także gościmy sportowców z Białorusi, Ukrainy a nawet Islandii - mówi organizator Contender Fight Night Paweł Oleksy.
 
 
Organizatorzy szacują, że wokół wałbrzyskiego oktagonu może zgromadzić się nawet 1,5 tysiąca kibiców. Rosnąca popularność tego sportu sprawia, że coraz więcej osób chce próbować swoich sił w mieszanych sztukach walki. We współpracy z klubem Contender w Aqua Zdroju powstanie sekcja sportowa pod okiem Artura Gałeckiego, którego w piątek zobaczymy w walce wieczoru.
 
- Zapraszam na sobotę 23 października na zajęcia Fit z Aqua Zdrojem. Jednymi z pokazowych zajęć będą właśnie zajęcia MMA. Mamy nadzieję, że znajdą się osoby zainteresowane, by cyklicznie uczestniczyć w takich zajęciach i jeśli uda się zrekrutować odpowiednią grupę, to takie zajęcia uruchomimy na stałe - zachęca prezes Aqua Zdroju Waldemar Kujawa.
 
 
- Na początku stworzymy grupę dla osób powyżej 14 roku życia. Jeśli będzie duże zainteresowanie, to podzielimy ich na różne stopnie zaawansowania. Chcielibyśmy rozdzielić początkujących od tych, którzy już mieli wcześniej do czynienia ze sportami walki - mówi zawodnik MMA klubu Contender Artur Gałecki.
 
 
W Wałbrzychu zobaczymy także walkę kobiecą. Natalia Baczyńska zmierzy się z zapaśniczką z Węgier Beatą Juhasz.
 
- Na pewno jest to większe wydarzenie w mojej obecnej karierze sportowej. Duża gala w fajnym miejscu przy dużej publice. Dużą rolę będzie odgrywało to, że jestem jakby u siebie, w swoim regionie i będę miała wsparcie kibiców. Moją przeciwniczką będzie zapaśniczka z Węgier i na pewno będzie to pewne wyzwanie, więc postaram się pokazać pełnię swoich umiejętności - mówi zawodniczka MMA klubu Contender Natalia Baczyńska.
 
 
Zarówno władze Wałbrzycha, jak i Aqua Zdroju liczą na dobre widowisko z udziałem licznej publiczności. Jeśli kibice dopiszą, niewykluczone, że gala cyklicznie będzie odbywać się w naszym mieście.
 
- Gmina Wałbrzych we współpracy z Aqua Zdrojem od lat stawia na rozwój sportu na coraz wyższym poziomie. Jeśli pojawiają się tak ciekawe propozycje, jak ta dotycząca piątkowych walk, czy Mistrzostwa Polski w Boksie, to trudno im odmówić. Jesteśmy zainteresowani, by każda dziecina sportu rozwijana na wysokim poziomie, gwarantująca dobrą zabawę i widowisko dla kibiców była obecna w naszym mieście - twierdzi wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.
 
 
Gala rozpoczyna się w piątek 15 października o godzinie 18:30. Bilety są nadal dostępne na stronie kupbilecik.pl. Więcej o gali i mieszanych sztukach walki dowiecie się w rozmowie z Pawłem Oleksym w programie Gość Dnia Telewizji Wałbrzych.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno