Menu

Problem ze szczurami: Sprawą zainteresował się prezydent Wałbrzycha

Szczury rozbiegły się po Podzamczu. Jak informują czytelnicy - teraz znalazły nowy dom w okolicach przedszkola przy ulicy Grodzkiej.  Przypomnijmy, że za marketem Stokrotka rozebrano blaszane budy, w których zrobiły sobie legowisko. Nie przeprowadzono akcji deratyzacyjnej. 
 
Problem ze szczurami: Sprawą zainteresował się prezydent Wałbrzycha
O sprawie wie prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej, który zamierze przyjrzeć się bliżej problemowi. 
 
-Zainteresuje się sprawą. Spytam straży miejskiej. Z tego co wiem - Spółdzielnia zobowiązała się, że coś z tym zrobi. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
Sanepid nie może w takiej sytuacji nałożyć kary. 
 
Jak nas poinformowano - Blaszaki zostały rozebrane na zlecenie marketu, który używał ich jako pomieszczeń gospodarczych. O szczurach za marketem Stokrotka przy ul. Grodzkiej poinformowali nas okoliczni przedsiębiorcy. 
 
- W jedną z sobót  była otwarta ta buda. Byłam zdziwiona. Podeszłam, a tam szczury. Od tego się zaczęło. Teraz się namnożyły.  Za chwilę ich będzie tysiące. -  mówiła sprzedawczyni z jednego z okolicznych sklepów. 
 
Szczury  stworzyły sobie dom w jednej z blaszanych bud za marketem. Właściciele sklepów zgłosili problem do odpowiednich służb, ale nikt z tym nic nie robił. Po naszym artykule rozebrano blaszaki. 
 
 
Podobny problem występuje na Piaskowej Górze. 
 
- Walczymy ze szczurami od lat. Cały czas zarządców poganiamy. Piszemy pisma do miasta, bo to jest zadanie własne Gminy. Wynika to z ustawy o porządku i czystości. My jako organ jako organ administracji rządowej opiniujemy uchwały. W każdej z nich są zapisy o deratyzacji. Jest to w gestii gminy i zarządcy nieruchomości. - informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny Małgorzata Bąk.
 
 
- Problem szczurów jest poważny, ponieważ wykładanie prostych trutek nic nie załatwi. Podejrzewam, że chodzi o pieniądze. Najlepszą metoda jest trucie tlenkiem węgla, ale wtedy szczury muszą być zamknięte. Trzeba uszczelniać. Jest to skuteczne, ale bardzo kosztowne. Z naszej strony zrobiliśmy to, co do nas należało. Ktoś, kto rozebrał coś w czym siedzą szczury powinien zadbać, by się nie rozbiegły. Szczury idą tam, gdzie jest pożywienie. - informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny, Małgorzata Bąk. 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Beniu (17 października 2021 22:01)
Niech pisowcy przyjadą z kaczorem to szczury z obrzydzeniem same wyp*****la
Xxx (13 października 2021 21:47)
Powinno się karać ludzi wyrzucających przez okna i balkony jedzenie, to też powód coraz większego rozmnażania się szczurów
Krzysztof (13 października 2021 19:24)
Przy okazji niech zajmie się również dzikami
Adrian (13 października 2021 12:54)
Słońce Sudetów wypali szczury swoim blaskiem
Jasne (13 października 2021 11:53)
Cytuję użytkownika: Łubu dubu
Cytuję użytkownika: Uwaga
Czy szczury mnie słyszą? Proszę się ogarnąć, sam jaśnieprezydent będzie się Wam przyglądał.
A co robi prezes spółdzielni do którego płacę czynsz?
Ty?Chyba twoja stara
omatko! (13 października 2021 11:27)
Trzeba to koniecznie zakomunikować szczurom. Albo czmychną przerażone i po kłopocie, albo szczezną w boleściach tarzając się z nieopanowanego ubawienia i tez po kłopocie.
jebacpis (13 października 2021 11:10)
Najgorsze są szczury pisowskie, przydała by się deratyzacja w całym Wałbrzychu.
Łubu dubu (13 października 2021 10:56)
Cytuję użytkownika: Uwaga
Czy szczury mnie słyszą? Proszę się ogarnąć, sam jaśnieprezydent będzie się Wam przyglądał.
A co robi prezes spółdzielni do którego płacę czynsz?
Uwaga (13 października 2021 10:51)
Czy szczury mnie słyszą? Proszę się ogarnąć, sam jaśnieprezydent będzie się Wam przyglądał.
... (13 października 2021 10:22)
No wreszcie Pan Prezydent zainteresował się mordą moją jacusiem ????????
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

szczury  |   walbrzych  |   problem  |   deratyzacja  |   walbrzych  |   sanepid  |  

Ukradła utarg i zniknęła

Wałbrzych będzie rozdawał tabletki z jodkiem. Na wypadek...

Postęp prac na budowie Obwodnicy Wałbrzycha (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij