Najwyższa liczba zakażeń od maja - ponad 2,5 tysiąca

Ponad  2,5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem - to najwyższy dobowy wynik od maja br. W ubiegłym roku w maju liczba zakażeń wynosiła ok. 5 tys. zakażeń dziennie. Będą wprowadzone nowe obostrzenia, zostaną wprowadzone w niektórych regionach. 


 

Jak poinformował w rozmowie z TVN24  minister zdrowia Adam Niedzielski, miniona doba przyniosła 2 640 nowych zakazeń COVID-19. Jak mówił szef resortu, to najwyzsza liczba zachorowań od 15 maja br, kiedy to zanotowano niemal 2,9 tys. zachorowań. 

Najwiecej zakażeń jest w województwach lubelskim i podlaskim co ma związek z niskim poziomem wyszczepienia. Niedzielski zapowiedział wprowadzenie obostrzeń na poziomie regionalnym. 
 

- Ostatni tydzień to ponad 50 proc. wzrostu zakażeń w porównaniu do poprzedniego.  Uważam, że tam, gdzie mamy najciężej chorych szczepienia powinny być obowiązkowe - mówił Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt ustawy pozwalającej pracodawcy na sprawdzenie, czy jego pracownik jest zaszczepiony. Jest w nim zapis mówiący o obowiązkowych szczepieniach medyków.

- Będziemy ten projekt trzymali na cięższe czasy – powiedział w TVN24 minister zdrowia.

Zapytany o ustawę pozwalającą pracodawcy na sprawdzenie, czy jego pracownik jest zaszczepiony, czy nie, Niedzielski przyznał, że taki projekt został przygotowany w Ministerstwie Zdrowia.

opr. adm
foto: monter
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno