Menu

Najwyższa liczba zakażeń od maja - ponad 2,5 tysiąca

Ponad  2,5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem - to najwyższy dobowy wynik od maja br. W ubiegłym roku w maju liczba zakażeń wynosiła ok. 5 tys. zakażeń dziennie. Będą wprowadzone nowe obostrzenia, zostaną wprowadzone w niektórych regionach. 


 

Najwyższa liczba zakażeń od maja - ponad 2,5 tysiąca

Jak poinformował w rozmowie z TVN24  minister zdrowia Adam Niedzielski, miniona doba przyniosła 2 640 nowych zakazeń COVID-19. Jak mówił szef resortu, to najwyzsza liczba zachorowań od 15 maja br, kiedy to zanotowano niemal 2,9 tys. zachorowań. 

Najwiecej zakażeń jest w województwach lubelskim i podlaskim co ma związek z niskim poziomem wyszczepienia. Niedzielski zapowiedział wprowadzenie obostrzeń na poziomie regionalnym. 
 

- Ostatni tydzień to ponad 50 proc. wzrostu zakażeń w porównaniu do poprzedniego.  Uważam, że tam, gdzie mamy najciężej chorych szczepienia powinny być obowiązkowe - mówił Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt ustawy pozwalającej pracodawcy na sprawdzenie, czy jego pracownik jest zaszczepiony. Jest w nim zapis mówiący o obowiązkowych szczepieniach medyków.

- Będziemy ten projekt trzymali na cięższe czasy – powiedział w TVN24 minister zdrowia.
 
 

Zapytany o ustawę pozwalającą pracodawcy na sprawdzenie, czy jego pracownik jest zaszczepiony, czy nie, Niedzielski przyznał, że taki projekt został przygotowany w Ministerstwie Zdrowia.

opr. adm
foto: monter
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pawel (13 października 2021 14:17)
←←←←←←←←←←≥≥≥ Zapytany o ustawę pozwalającą pracodawcy na sprawdzenie, czy jego pracownik jest zaszczepiony, czy nie, Niedzielski przyznał, że taki projekt został przygotowany w Ministerstwie Zdrowia.→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→≥≥≥≥ im już chyba nic nie pozostało jak tylko pomrukiwanie i straszenie , żadnych konkretów , chociaż rok temu mieli jaja by zamknąć wszystkich w czerwonej strefie i ogłosić kwarantanne narodową czy kary administracyjne wystawiać , a na ten moment żadnego zdecydowania
pawel (13 października 2021 14:16)
←←←←←←←←←←≥≥≥ Będziemy ten projekt trzymali na cięższe czasy – powiedział w TVN24 minister zdrowia. →→→→→→→→→→→≥≥≥≥≥ a tu ku...a zgony i zakażenia oraz hospitalizacje ,czy przypadki najcięższe nie chcą zrównać się z rokiem ubiegłym , a to by uzasadniało wprowadzenie pod obrady sejmu tej ustawy ............ nieuk powinien wiedzieć że zwiększenie testów przynajmniej kwestie zakażeń by rozwiazało ,ale co z zajętością łóżek , można by lekko objawowych tam wsadzać i tez mielibyśmy te ciężkie czasy , pytanie jak zafałszować zgony , trzeba by już bez testów klepać ludziom zmarlym na nowotwory czy cukrzycę covid i tutaj też dałoby się podwyższyć statystyki
pawel (13 października 2021 14:14)
←←←←←←←←←←←←←←←←←←←≥≥ Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt ustawy pozwalającej pracodawcy na sprawdzenie, czy jego pracownik jest zaszczepiony. Jest w nim zapis mówiący o obowiązkowych szczepieniach medyków. →→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→≥≥≥≥ i osrali się z powodu niepokojów społecznych , dlatego nie wrzucili pod obrady sejmu ustawy we wrześniu , ale straszyć dalej trzeba tym leglislacyjnym gów...em
pawel (13 października 2021 14:12)
←←←←←←←←←←≥≥≥≥ Uważam, że tam, gdzie mamy najciężej chorych szczepienia powinny być obowiązkowe - mówił Niedzielski. →→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→≥≥≥≥ czyli tam gdzie najwięcej jest zajętych respiratorów , więc jakie to są województwa ?? mazowieckie: 53 ···················· lubelskie: 27 ···················· małopolskie: 24 ···················· podlaskie: 21 ···················· podkarpackie: 17 ···················· łódzkie: 16 ···················· warmińskomazurskie: 15 ···················· dolnośląskie: 12 ···················· śląskie: 12 ···················· świętokrzyskie: 9 ···················· opolskie: 8 ····················
pawel (13 października 2021 14:09)
←←←←←←←←←←≥≥≥≥ Ostatni tydzień to ponad 50 proc. wzrostu zakażeń w porównaniu do poprzedniego. →→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→≥≥≥≥ wzrost tygodniowy w tym roku na podstawie danych ministerstwa choroby i śmierci , 21,1 % , natomiast rok temu wzrost wyniósł , 55,8 % ....ale jest wzrost tygodniowy , ponieważ sezon grypowo-wirusowy się dopier rozpoczyna , to musi ku...a być wzrost , jednak nieuk o tym nie mówi bo nie chce powiedzieć , lepiej ludzi straszyć i nękać
pawel (13 października 2021 14:08)
←←←←←←←←←←≥≥≥≥ Niedzielski zapowiedział wprowadzenie obostrzeń na poziomie regionalnym. →→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→≥≥≥≥ ©© 20.02.2021 ©© ······· Trzecia fala epidemii jest w Polsce .Minister zapowiedział, że ostrzejsze obostrzenia mogą być wprowadzane na poziomie regionalnym. ...............stałe wariatny gry , nic nowego , nic głupszego bardziej od tego co już było ...................nieuki niczego się nie uczą.
pawel (13 października 2021 12:18)
→→→≥≥ Najwiecej zakażeń jest w województwach lubelskim i podlaskim co ma związek z niskim poziomem wyszczepienia. →→→→→≥≥ czyli rozumiem że w mazowieckiem wysoko wskażnik zakażeń dotyczy wysokiego poziomu wyszczepienia bueheheheheeh nie nie , to niezaszczepieni na pewno są tymi zakazonymi w mazowieckiem bueheheeheheheheheheehehe
pawel (13 października 2021 12:14)
←←←←←←≥≥ Najwiecej zakażeń jest w województwach lubelskim i podlaskim co ma związek z niskim poziomem wyszczepienia. →→→→→→→→→→→→→→→→≥≥≥ nie ma to zwiazku z poziomem wyszczepienia , ponieważ zaszczepione osoby normalnie transmitują wirusa jak niezaszczepione , tym bardziej kiedy w pażdzierniku skuteczność szczepionki pośród zaszczepionych zimą bardzo spadła , dlatego muszą być oni doszczepienie trzecią dawką (50 latkowie plus) , a wobec tego że zaszczepionych się testuje rzadziej np.przy szpitalnych wizytach , albo wcale ,to liczba zakazeń dotyczy w większości niezaszczepionych bo inaczej być nie może wobec procedur względem zaszczepionych ..............zaszczepiony z lekki objawami jest diagnozowany na infekcję grypodobona a nie covid a niezaszczepiony jako potencjalny nosiciel wirusa sarscov2 ...............najwięcej zakażen jest w lubelskiem a potem w mazowieckim i nastepnie podlaskim
pawel (13 października 2021 11:44)
←←←←←←≥≥ Jak mówił szef resortu, to najwyzsza liczba zachorowań od 15 maja br, kiedy to zanotowano niemal 2,9 tys. zachorowań. →→→→→≥≥≥≥≥≥≥ zakażenia czy zachorowania (wtedy są objawy , czasem osoba bez objawów może mieć powikłania ale całkiem uleczalne) .........widzę że tutaj mieli na myśli jednak nie zachorowania ale zakażenia , bo tych na 15 maj 2021 było , 2896 , a rok temu , 401.............to w takiej retoryce mógłym powiedzieć że rok temu w maju było 401 a 13 pażdziernika aż 5068 .............czyli wzrost był w tym roku zakażeń od maja do pażdziernika o 8,8 % a rok temu o 92 %
pawel (13 października 2021 11:30)
←←←←≥≥ Jak poinformował w rozmowie z TVN24 minister zdrowia Adam Niedzielski, miniona doba przyniosła 2 640 nowych zakazeń COVID-19 →→→≥≥≥ rok temu 5068 przy 33 tysiącach testów , dzisiaj testów wykonano 44 tysiące
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Czy w Wałbrzychu wrócą masowe punkty szczepień?

VI fala koronawirusa wyhamowała

Czy wrócą maseczki ?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij