Wrzucił do woreczka pomidory, a pobrał kod kreskowy tańszego produktu

5 osób zatrzymanych za kradzieże sklepowe. Jedna za za oszustwo na pomidorach. 

Pięcioro mieszkańców Wałbrzycha  i powiatu wałbrzyskiego trafiło w ręce wałbrzyskich policjantów. Czworo z zatrzymanych odpowie przed sądem za kradzieże sklepowe, a kolejna za oszustwo, gdyż celowo pobrała kod kreskowy tańszego produktu, a faktycznie zważyła ten o wyższej cenie.
 
Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn – ukrywał się od dłuższego czasu przed wymiarem sprawiedliwości. 22-letni mężczyzna został zatrzymany przy ul. Kombatantów w Wałbrzychu. Usłyszał łącznie cztery zarzuty kradzieży sklepowych. Z półek sklepowych zniknęły między innymi różnego rodzaju słodycze oraz produkty higieny intymnej. Przedsiębiorcy wycenili straty na łączną kwotę ponad 4 tysięcy złotych. Młody wałbrzyszanin przyznał się do winy. Grozi mu 5 lat więzienia.
 
Policjanci  udali się na ul. Dunikowskiego, gdzie zatrzymali troje następnych przestępców, którzy już przygotowywali się do kolejnej kradzieży sklepowej. Funkcjonariusze udowodnili 34-latce oraz 37 i 41-latkowi, że wspólnie wielokrotnie wynosili z jednego ze sklepów w dzielnicy Piaskowa Góra różnego rodzaju kawy oraz produkty alkoholowe. Straty wycenione zostały przez pracowników marketu łącznie na ponad tysiąc złotych. Podejrzani przyznali się do winy. Teraz również staną przed sądem. W więzieniu mogą spędzić 5 lat.
 
W  ręce innych policjantów wpadł   37-letni mieszkaniec Szczawna-Zdroju, który chwilę wcześniej został ujęty przez pracowników ochrony, po tym jak celowo wrzucił do woreczka pomidory o wyższej cenie, a pobrał kod kreskowy tańszego produktu.  Grozi mu 2 lata więzienia. 
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno