Siłą wymusili oddanie długu - grozi im do 5 lat więzienia
Postanowili sami odebrać dług od znajomego - w dzień wypłaty przyszli do 33-latka, pobili go i zabrali 1550 zł. - dokładnie tyle ile wynosił dług.
 
 
Do zdarzenia doszło  przy ul. Głównej w Czarnym Borze. 47-letni mieszkaniec Jaworzyny Śląskiej i 37-latek ze Świdnicy wiedząc, że ich dłużnik odbiera wypłatę, postanowiło siłowo odebrać pieniądze od 33-latka Jeden z nich uderzył mężczyznę,  później sprawcy wyciągnęli z jego portfela dokładnie 1550 złotych, czyli tyle ile wynosił dług.
 
- Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci z Boguszowa-Gorc w ciągu kilku godzin zatrzymali obu podejrzanych. Jednego na terenie Świdnicy, a drugiego w Jaworzynie Śląskiej. Odzyskali również gotówkę oraz dodatkowo zabezpieczyli kilkaset złotych na poczet przyszłej kary - informuje podkomisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 
 
Obaj mężczyźni staną teraz przed sądem.

- Za stosowanie przemocy w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności mogą trafić za kraty więzienia na 5 lat. Decyzją prokuratury objęci zostali dozorem policyjnym. - dodaje podkomisarz Marcin Świeży.

adm
foto: i(pixabay)
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno