XIX Parafialny Turniej Szachowy „Pod Borem”.
Ireneusz Łada, reprezentujący klub Kwiaciarnia „Gratka” Jelenia Góra, wygrał XIX Parafialny Turniej Szachowy „Pod Borem”. Najwyżej sklasyfikowanym mieszkańcem Gminy Czarny Bór  był 17 w punktacji ogólnej, Piotr Mirek.  Turniej rozegrano w auli GZSzP w Czarnym Borze.

W tym roku do rywalizacji zgłosiła się rekordowa liczba 40 szachistów, m.in. przedstawiciele klubów z powiatu kamiennogórskiego, jeleniogórskiego i wrocławskiego. Gminę Czarny Bór reprezentowało trzech zawodników.

W klasyfikacji ogólnej triumfował Ireneusz Łada (Kwiaciarnia „Gratka” Jelenia Góra). Drugie miejsce zajął Robert Pawlak (Bolków). trzecie Dawid Kusztal z UKS Debiut Przedwojów.

Dawid Kusztal został również zwycięzcą w klasyfikacji amatorów. Za jego plecami znaleźli się Kamil Książek (Kraków) i Piotr Mirek (Borówno).

Najliczniejszą grupę wiekową stanowili juniorzy. W tej kategorii, po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zdobył Aleksander Wilk z UKS Debiut Przedwojów, a na kolejnych uplasowali się reprezentanci KSz Polonia Wrocław, Piotr Madajczak i Jakub Madajczak.

Najmłodszy uczestnik turnieju miał 6 lat, a najstarszy 84.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim – 7 rund 2 razy po 15 minut na partię, a prowadził go sędzia FA Stefan Hałubek z Kamiennej Góry. Impreza zainicjowana została w 1999 roku przez ks. kanonika Władysława Stępniaka. Kontynuatorzy turnieju - proboszcz parafii – ks. Paweł Oskwarek  oraz Wójt Gminy - Adam Górecki już teraz zapraszają wszystkich chętnych na jubileuszowy XX Turniej „Pod Borem 2018”.

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com