Prawo i Sprawiedliwość wraca do Wałbrzycha

- Wałbrzych nie jest i nigdy nie był strefą wolną od PiS - powiedział nowy pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w regionie wałbrzyskim Grzegorz Macko. Partia odbudowuje swoje struktury po zawirowaniach wokół tzw. afery taśmowej.

Rozwiązanie struktur nastąpiło 12 stycznia tego roku. Wykluczono wówczas wszystkich działaczy w tym regionalnego pełnomocnika partii, powiązanego z "aferą tasmową" Kamila Zielińskiego. Dopiero we wrześniu zarząd partii powołał nowego pełnomocnika w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim. Został nim wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.
 
- Wałbrzych nie jest i nigdy nie był "strefą wolną od PiS", jak niektórzy złośliwcy opowiadali. Oczywiście na etapie, w którym struktury formalnie na tym obszarze nie działały, była duża grupa osób, które identyfikując się z szeroko rozumianą prawicą, chciały działać. Po tym okresie wchodzimy w etap odbudowy formalnej tych struktur. Funkcjonujemy, istniejemy i zachęcamy wszystkich, którym bliskie są ideały Prawa i Sprawiedliwości, by przyłączyli się do nas i wspólnie budowali nasze środowisko w południowej części Dolnego Śląska - mówi Grzegorz Macko.
 
 
Przed rozwiązaniem, koło Prawa i Sprawiedliwości liczyło sobie około 80 aktywnych członków. Jak wygląda obecnie sytuacja po kilku tygodniach odbudowywania struktur?
 
- W tej chwili formalnie koło liczy około 25 osób. Wszystkie osoby, które zostały wówczas wykluczone nie dlatego że popełniły jakieś występki, tylko taka była decyzja kierownictwa partii, mają otwarty powrót i do tego zachęcamy - mówi Grzegorz Macko.
 
 
Nowy pełnomocnik partii w nowym otwarciu widzi szansę na pozyskanie działaczy wśród osób, które dotychczas sympatyzowały z PiS ale nie działały aktywnie w strukturach.
 
- Zgłasza się do nas bardzo dużo osób, które do tej pory orbitowały wokół Prawa i Sprawiedliwości, ale z różnych względów nie były zaangażowane w strukturach. W realnej perspektywie jesteśmy w stanie ponownie zgromadzić około 80 aktywnych osób jeszcze przed wyborami samorządowymi - zapewnia Grzegorz Macko.
 
Pomysł lokalnych działaczy PiS na odbudowywanie swojego wizerunku opiera się głównie na promowaniu projektów rządowych, które mogą być realizowane w naszym regionie. Obszerną prezentację znajdziecie poniżej:
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno