Menu

Jesienna edycja Festiwalu Smaków Aglomeracji Wałbrzyskiej

Powraca najsmaczniejsza akcja Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Tym razem restauratorzy oferować będą unikatowe dania i napoje, charakterystyczne dla naszego regionu.

Jesienna edycja Festiwalu Smaków Aglomeracji Wałbrzyskiej
Festiwal Smaków Aglomeracji Wałbrzyskiej to akcja promująca nasz region pod kątem gastronomicznym. W okresie od 23 do 31 października, restauratorzy biorący w niej udział oferować będą specjalne dania i napoje, których nie znajdziemy nigdzie indziej.
 
- Jedenaście podmiotów zgłosiło chęć udziału w tym festiwalu, który ma promować kuchnię regionalną i potrawy budowane na bazie lokalnych produktów. My do tego tematu podeszliśmy bardzo poważnie, bo akcję poprzedzała szeroka kampania i szkolenia dla restauratorów z naszego stowarzyszenia. Zapraszaliśmy ekspertów, którzy znają się na kuchni regionalnej i pokazywali jak urozmaicić ofertę i włączyć regionalne produkty - mówi prezes zarządu LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej Anna Żabska.
 
 
W każdym z 11 miejsc biorących udział w akcji dostępne będą ulotki informujące, gdzie jeszcze można skorzystać z tej czasowej oferty. Najwięcej uczestników zgłosiło się ze Szczawna-Zdroju, ale są też reprezentanci Wałbrzycha oraz gmin Walim, Jedlina-Zdrój, Mieroszów i Głuszyca. W menu znajdziemy między innymi tatara z jelenia w Dworzysku, Placek spod Chełmca w Aqua Zdroju, historyczną potrawę z Zamku Grodno "Śląskie Niebo", czy gołąbki krużewnickie i cepeliny z mięsem w restauracji Bohema.
 
- Obie potrawy są tak naprawdę mocno kresowe, ponieważ moja rodzina pochodzi z okolic Lwowa i Truskawca. Chcieliśmy podejść do tego w taki sposób, że chcąc stworzyć produkt regionalny, opieramy się na stosunkowo młodej tradycji kulinarnej Dolnego Śląska. Podstawą jest ta doskonała mieszanina ludzi przyjezdnych po okresie wojny. Do przygotowania tych potraw używamy oczywiście od "lokalsów" - mówi Michał Koszycki, szef kuchni w restauracji Bohema w Szczawnie-Zdroju.
 
 
Starania LOT-u Aglomeracji Wałbrzyskiej zostały docenione przez samorząd województwa i Festiwal Smaków zyskał wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach szerszych działań promocyjnych realizowanych przez stowarzyszenie.
 
 
- Teraz są takie oczekiwania wśród turystów i ludzi odwiedzających nasz region, żeby to była profesjonalnie przygotowana oferta. Dzięki Lokalnej Organizacji Turystycznej i naszej współpracy możemy tworzyć wspaniałe projekty, które przyczyniają się do większego zainteresowania regionem - mówi Piotr Wnukowicz, dyrektor Wydziału Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.
 
 
W ramach festiwalu Smaki Aglomeracji restauratorzy zobowiązali się do zapewnienia pełnej dostępności specjalnych dań przygotowanych z tej okazji przez cały okres trwania akcji. Wielu z nich zapewnia, że jeśli te potrawy przypadną klientom do gustu, to mogą na stałe trafić do ich menu.
 
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Hahahahahahahaha (17 października 2021 12:10)
W tym menu na foto ceny bardzo przystępne.Prawie jak w stolicy.
Bohemia (17 października 2021 2:07)
Cytuję użytkownika: Jja
Z mamą przyszedł.Robert to młody mąż mamy
Jak z mama to i z tata-przeciez widac na zdjeciach.Wodac ze szczesliwa rodzina,powodzenia kochani moi.
Beata (16 października 2021 18:06)
Cytuję użytkownika: Ha.
A maski gdzie się podziały? Cyrku część dalsza. Nam każą w maskach ganiać, a tu to mają w d.u.p.i.e.
No,jakie maski.Buzka Zabci ma być zasłonięta,?chyba żartujesz.
Ha. (15 października 2021 22:37)
A maski gdzie się podziały? Cyrku część dalsza. Nam każą w maskach ganiać, a tu to mają w d.u.p.i.e.

Dodaj komentarz

Chcecie kupić GDK ? Jest na sprzedaż

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Poranek z promilami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij