Policyjne drony nad Wałbrzychem

Drony pomagają wałbrzyskim policjantom - nad ulicami miastem pojawił się bezzałogowy statek powietrzny. Efekt? Mundurowi ujawnili na wałbrzyskim Podzamczu prawie 40 wykroczeń. 

 

- Drona  obsługiwało dwóch wrocławskich funkcjonariuszy. Jeden z nich odpowiadał za sterowanie dronem, a drugi kamerą. W sytuacji, kiedy z powietrza ujawnione zostało wykroczenie w ruchu drogowym, informację o tym otrzymywali patrolujący ulice Podzamcza wałbrzyscy policjanci, którzy mieli możliwość szybkiego wyciągnięcia konsekwencji wobec sprawcy czynu zabronionego. - mówi podkomisarz Marcin Świezy z wałbrzyskiej policji 

 Urządzenie wyposażone jest w 30-krotny zoom optyczny i 180-krotny zoom cyfrowy, co pozwoliło na rejestrowanie zachowań kierowców z dużej odległości. W trakcie akcji  „Pieszy kontra pojazd” policjanci ujawnili 37 wykroczeń popełnionych przez kierujących i pieszych.


Policja przypomina: 
 
Wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są głównymi powodami wypadków drogowych z udziałem pieszych. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd. Za tego typu wykroczenia taryfikator przewiduje grzywnę, w zależności od rodzaju wykroczenia, od 200 do 500 złotych i aż 10 punktów karnych.
 
Apelujemy także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas z dalszej odległości, a to daje szybsza reakcję na wystąpienie ewentualnych zagrożeń na drodze. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy się rozejrzeć. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd, także na przejściu dla pieszych, jest niedozwolone.


adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno