Menu

Strażackie garaże po rozbudowie

2 metry i 15 centymetrów wystarczyło by specjalistyczny wóz strażacki mógł na stałe pozostać już na ul. Przemysłowej 1. Ukończono projekt poszerzenia garaży terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Wałbrzychu. Koszt inwestycji wyniósł prawie 1,2 miliona złotych.

Strażackie garaże po rozbudowie

Plany na poszerzenie pomieszczeń garażowych budynku "C" snuto już w 2010 roku, z powodu m.in. zakupu wspomnianego już wozu strażackiego - przez brak miejsca pojazd do tej pory trafiał na ul. Ogrodową na okresy zimowe.

 


W 2015 roku stworzono pierwszy techniczny projekt, a ostateczny w 2018 - zawierający szereg nowoczesnych udogodnień. Jak przyznaje Komendant Miejski PSP w Wałbrzychu Krzysztof Szyszka, wcześniejszą realizację obu z nich zawsze uniemożliwiały trudności w pozyskaniu środków. Szacunkowa kwota 300 tysięcy złotych urosła ostatecznie do 1 165 tysięcy, którą w całości pokryła dotacja przyznana przez Komendę Wojewódzką Straży Pożarnej we Wrocławiu.

 

 

 


W garażach parkować będą samochody gaśnicze i specjalne przypisane do Komendy nr 1 w Wałbrzychu. Dwa przebudowane boksy garażowe stanowiły wcześniej pomieszczenia techniczne (teraz z nową konstrukcją podtrzymującą strop), a sam budynek "C" poszerzono o dodatkowe 2 metry i 15 cm. Budowę rozpoczęto w styczniu bieżącego roku, a wszystkie zakładane udogodnienia udało się zaimplementować: pomieszczenia zawierają teraz instalację odciągu spalin, instalację pneumatyczną zasilającą samochody, nową instalacja elektryczną i separator oleju.
 

 

pz

foto: pz

redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Księgowy (17 października 2021 13:52)
Cytuję użytkownika: Strazak
Pan Starosta byl i brawa wielkie a prezydent szelemej to gdzie? Na Walbrzyszek.com lepsze relacje.
Wch 24 szuka juz sobie nowego pana.Szelemej idzie na śmietnik historii.
Strazak (17 października 2021 1:54)
Pan Starosta byl i brawa wielkie a prezydent szelemej to gdzie? Na Walbrzyszek.com lepsze relacje.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Straż Pożarna  |   Przemysłowa  |   strażacy  |  

Legendarna hala sportowa na sprzedaż

Prezydent przekłada spotkania z mieszkańcami

Dni Wałbrzycha - PROGRAM

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij