Strażackie garaże po rozbudowie

2 metry i 15 centymetrów wystarczyło by specjalistyczny wóz strażacki mógł na stałe pozostać już na ul. Przemysłowej 1. Ukończono projekt poszerzenia garaży terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Wałbrzychu. Koszt inwestycji wyniósł prawie 1,2 miliona złotych.

Plany na poszerzenie pomieszczeń garażowych budynku "C" snuto już w 2010 roku, z powodu m.in. zakupu wspomnianego już wozu strażackiego - przez brak miejsca pojazd do tej pory trafiał na ul. Ogrodową na okresy zimowe.

 


W 2015 roku stworzono pierwszy techniczny projekt, a ostateczny w 2018 - zawierający szereg nowoczesnych udogodnień. Jak przyznaje Komendant Miejski PSP w Wałbrzychu Krzysztof Szyszka, wcześniejszą realizację obu z nich zawsze uniemożliwiały trudności w pozyskaniu środków. Szacunkowa kwota 300 tysięcy złotych urosła ostatecznie do 1 165 tysięcy, którą w całości pokryła dotacja przyznana przez Komendę Wojewódzką Straży Pożarnej we Wrocławiu.

 


W garażach parkować będą samochody gaśnicze i specjalne przypisane do Komendy nr 1 w Wałbrzychu. Dwa przebudowane boksy garażowe stanowiły wcześniej pomieszczenia techniczne (teraz z nową konstrukcją podtrzymującą strop), a sam budynek "C" poszerzono o dodatkowe 2 metry i 15 cm. Budowę rozpoczęto w styczniu bieżącego roku, a wszystkie zakładane udogodnienia udało się zaimplementować: pomieszczenia zawierają teraz instalację odciągu spalin, instalację pneumatyczną zasilającą samochody, nową instalacja elektryczną i separator oleju.
 

 

pz

foto: pz

redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno