Zbierają na Salę Doświadczania Świata

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Wałbrzychu chce wzbogacić placówkę o specjalną salę terapeutyczną -  Salę Doświadczania Świata. Projekt wraz z wyposażeniem wyceniono na 20 tys. złotych. Szkoła zwraca się z prośbą o wsparcie.

Sala Doświadczania Świata to przestrzeń dla dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej.  Wyposażona jest w różnego rodzaju urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Pomieszczenie zawiera zestaw fraktur, kolorów, mebelków, świateł, zapachów i nagrań dźwiękowych, które uczą rozpoznawać płynące ze środowiska bodźce oraz pobudzają rozwój układu nerwowego.


Systematyczna stymulacja poszczególnych zmysłów w Sali Doświadczania Świata jest więc ważnym źródłem rozwoju każdego dziecka - zwiększa jego aktywność i motywację do poznawania, chęć do nawiązywania kontaktu i wywołuje zadowolenie i poczucie bezpieczeństwa. Ułatwia również pokonywanie lęku i poprawia orientację w schemacie ciała oraz przestrzeni. Wpływa na rozwój wyższych funkcji – emocjonalnych, społecznych, komunikacyjnych, ruchowych i poznawczych

 

Całkowity koszt potrzebny do stworzenia tego miejsca to 20.000 zł Konto do wpłat:

Rada Rodziców 04 1240 1952 1111 0010 2741 7642


Tytuł przelewu:

SALA DOŚWIADCZANIA ŚWIATA 

 

inf.prasowa/pz

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com        

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno