67-latce wypadł portfel. 70-latek wykorzystał to

67-letnia mieszkanka Mieroszowa przez swoją nieuwagę zgubiła w sklepie  portfel. Zaistniałą sytuację wykorzystał 70-letni mężczyzna, który wyjął z niego gotówkę, a sam portfel odłożył.

Policjanci z Boguszowa-Gorc h ustalili, kto jest sprawcą przestępstwa, zatrzymali mężczyznę i odzyskali utracone wcześniej przez seniorkę pieniądze.
 
Do zdarzenia doszło w placówce handlowej przy ul. Dworcowej w Mieroszowie. Kiedy 67-latka wychodziła ze sklepu, wypadł jej portfel. To wykorzystał 70-latek, który wyciągnął z niego 2 tysięcy złotych, portfel wrzucił do sklepowego wózka, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia, nie powiadając nikogo. Po pewnym czasie portfel oczywiście się odnalazł, ale nie było w nim gotówki, dlatego pokrzywdzona w sobotę złożyła zawiadomienie o kradzieży pieniędzy.
 
Mężczyzna został zatrzymany w Golińsku. Teraz za kradzież mienia 70-letniemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego grozi 5 lat więzienia. Podejrzany przyznał się do winy.
 
Z uwagi na powyższe zdarzenie wałbrzyscy funkcjonariusze po raz kolejny przypominają.
 
Pieniądze, dokumenty, portfele trzymajmy w zamykanej, wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki. Nie korzystajmy z bocznych, zewnętrznych kieszeni, a tym bardziej z tylnej kieszeni spodni. Większą sumę pieniędzy podzielmy na mniejsze kwoty i włóżmy do kilku kieszeni naszego ubrania. Nie nośmy ze sobą większej gotówki, jeżeli nie jest ona nam potrzebna i zwracajmy uwagę, gdzie chowamy kartę płatniczą. Kobiety powinny zwrócić szczególną uwagę na noszone przez siebie torebki, które złodziej bardzo łatwo może wyrwać. Unikajmy zatłoczonych miejsc, a jeżeli już w nich jesteśmy to, miejmy oczy dookoła głowy. Nie dajmy się zaskoczyć złodziejom. Zwracajmy uwagę, kto za nami idzie i w przypadku podejrzanego zachowania innej osoby, to my podejmijmy decyzję o zatrzymaniu się lub skręceniu w miejsce, w którym jest monitoring. Złodzieje często znają topografie miasta i dokonują kradzieży tam, gdzie nie ma kamer, ani świadków.
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno