Menu

67-latce wypadł portfel. 70-latek wykorzystał to

67-letnia mieszkanka Mieroszowa przez swoją nieuwagę zgubiła w sklepie  portfel. Zaistniałą sytuację wykorzystał 70-letni mężczyzna, który wyjął z niego gotówkę, a sam portfel odłożył.

67-latce wypadł portfel. 70-latek wykorzystał to
Policjanci z Boguszowa-Gorc h ustalili, kto jest sprawcą przestępstwa, zatrzymali mężczyznę i odzyskali utracone wcześniej przez seniorkę pieniądze.
 
Do zdarzenia doszło w placówce handlowej przy ul. Dworcowej w Mieroszowie. Kiedy 67-latka wychodziła ze sklepu, wypadł jej portfel. To wykorzystał 70-latek, który wyciągnął z niego 2 tysięcy złotych, portfel wrzucił do sklepowego wózka, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia, nie powiadając nikogo. Po pewnym czasie portfel oczywiście się odnalazł, ale nie było w nim gotówki, dlatego pokrzywdzona w sobotę złożyła zawiadomienie o kradzieży pieniędzy.
 
 
Mężczyzna został zatrzymany w Golińsku. Teraz za kradzież mienia 70-letniemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego grozi 5 lat więzienia. Podejrzany przyznał się do winy.
 
Z uwagi na powyższe zdarzenie wałbrzyscy funkcjonariusze po raz kolejny przypominają.
 
Pieniądze, dokumenty, portfele trzymajmy w zamykanej, wewnętrznej kieszeni kurtki lub marynarki. Nie korzystajmy z bocznych, zewnętrznych kieszeni, a tym bardziej z tylnej kieszeni spodni. Większą sumę pieniędzy podzielmy na mniejsze kwoty i włóżmy do kilku kieszeni naszego ubrania. Nie nośmy ze sobą większej gotówki, jeżeli nie jest ona nam potrzebna i zwracajmy uwagę, gdzie chowamy kartę płatniczą. Kobiety powinny zwrócić szczególną uwagę na noszone przez siebie torebki, które złodziej bardzo łatwo może wyrwać. Unikajmy zatłoczonych miejsc, a jeżeli już w nich jesteśmy to, miejmy oczy dookoła głowy. Nie dajmy się zaskoczyć złodziejom. Zwracajmy uwagę, kto za nami idzie i w przypadku podejrzanego zachowania innej osoby, to my podejmijmy decyzję o zatrzymaniu się lub skręceniu w miejsce, w którym jest monitoring. Złodzieje często znają topografie miasta i dokonują kradzieży tam, gdzie nie ma kamer, ani świadków.

Komentarze

Mariusz (ten pierwszy) (20 października 2021 13:44)
Kto chodzi z całą wypłatą czy emeryturą po mieście ? Toż to skrajna głupota. Pieniądze mają leżeć bezpiecznie w banku, a wydajemy je kartą lub jak ktoś nie lubi, bierzemy tyle ile potrzeba z bankomatu.
zdziwiony (20 października 2021 9:51)
Kiedyś mówiło się,że ten ktoś gdy coś znalazł ' to miał szczęście' a tu widzę nieszczęście.Za niższą karą przemawia fakt, że do końca nie był chciwy bo oddał portfel,a mogł jeszcze wziąć 2 kredyty, wiadomo od dawna, że kobiety noszą w portfelu wszystkie dokumenty prawie od końca wojny,,,
Puchacz (20 października 2021 8:03)
Cytuję użytkownika: Sławek od Nojmanów
Jeśli szybko zapisze się do PO to wolne sondy go nie ruszą
Nie wiem,od kiedy to ;wolne; będą ;sondowane;ale tym razem złośliwość ci nie wyszła.
Em (20 października 2021 0:14)
Przecież to dziadek 70 lat, pięknie wyborca PiS, w niedzielę biega modlić się w pierwszej ławce.
Em (20 października 2021 0:14)
Przecież to dziadek 70 lat, pięknie wyborca PiS, w niedzielę biega modlić się w pierwszej ławce.
Sławek od Nojmanów (20 października 2021 0:00)
Jeśli szybko zapisze się do PO to wolne sondy go nie ruszą
Mariusz (19 października 2021 21:28)
Cytuję użytkownika: Prawo jest tylko dla maluczkich
Gdby sprawca był sędzią zostałby uznany za roztargnionego i uniewinniony.Tak samo jak sędzia który przywłaszczył sobie 50zł reszty wydanej staruszcze przy kasie.
Tak jak mówisz, tak jak piszesz, taka jest prawda marna ...
Prawo jest tylko dla maluczkich (19 października 2021 20:08)
Gdby sprawca był sędzią zostałby uznany za roztargnionego i uniewinniony.Tak samo jak sędzia który przywłaszczył sobie 50zł reszty wydanej staruszcze przy kasie.

Dodaj komentarz

sklep  |   zlodziej  |   mieroszow  |   staruszka  |   pieniadze  |   przywlaszczenie  |  

Ponad 13 mln zł na remont ul. Moniuszki

Wielkie otwarcie sklepu Dealz w Boguszowie Gorcach!

Ukradła m.in dwie baterie, perfumy i kapsułki. Grozi jej 5 lat

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij